Teknokent Firmalarımız Bilişim 500 Listesi’nde 11 dakikada okunabilir

İTÜ ARI Teknokent’in birinden başarılı teknoloji firmaları Türkiye’de bilişim alanındaki kapsamlı araştırmalardan olan “İlk 500 Bilişim Şirketi Araştırması”nda yer aldı.  Listede yer alan Teknokent firmalarımızı gönülden kutlarız.

 

 

 

 

 

 

 

Lidya Ventures grup şirketi olan ve Insurtech endüstrisine odaklanarak yazılım çözümleri sunan Agito, 1997’den beri sigorta şirketleri için tüm branşlarda hizmet vermektedir. Agito, müşterilerine daha iyi değer sunmak için insan sermayesini, kurumsal bilgisini, teknolojisini ve süreç altyapılarını sürekli geliştirerek operasyonel mükemmelliği ile dikkat çekmektedir. 23 yıllık sektörel tecrübenin yanı sıra kurumsal bilgi sistemleri mimarisi ve yazılım geliştirme süreçlerindeki birikimini, proje yönetim yetkinlikleri ile de birleştirerek 50 ‘den fazla projeyi başarılı bir şekilde hayata geçirmiş, üretmiş olduğu çözümler ile sigorta sektörüne pek çok “artı değer” kazandırmayı başarmıştır. Bu doğrultuda Agito, bugün itibariyle tüm sigortacılık branşlarında 30’un üzerinde referansa ulaşmıştır.

http://www.agito.com.tr/index-tr.asp

 

 

 

 

 

 

 

AIR, bir dizi dikey pazar için kablosuz ürünler ve çözümler dağıtan önde gelen bir teknoloji şirketidir. American International Radio (AIR), EMEA’daki En Büyük Motorola Distribütörü olarak kabul edilmektedir. Yazılım ve donanım, özelleştirilmiş Mobilite & BT uygulamaları ve çözümleri geliştirerek ve standart ürünlerin işlevselliğini artırarak Profesyonel İletişim Çözümleri sağlayan bir Sistem Entegratörüdür.

http://www.airadio.com/

 

 

 

 

 

Argenit, Kurulduğu 2009 yılından bu yana, bilgisayarla kontrol edilebilen otomatik mikroskop görüntüleme sistemleri dizayn ederek üretmektedir. Argenit, Sitogenetik, Patoloji, klinik ve araştırma laboratuvarları için otomatik hücre görüntüleme ve analiz çözümleri için inovatif ve yenilikçi çözümler geliştirip üretmektedir. Argenit’in hedefi, ileri biyomedikal görüntüleme sistemlerimiz ile klinik tanıda doğruluk, hız ve güvenilir çözümler sunmaktır.

https://www.argenit.com.tr/

 

 

 

 

BilgeAdam Teknoloji; 1997’de İstanbul’da kurulmuş, %100 yerli sermayeye sahip bir Türk şirketidir. Bilişim eğitimleri alanında kısa zamanda ulusal lider olmuş, ardından başta yazılım geliştirme olmak üzere bilişim hizmetlerinin diğer alanlarında da uzmanlaşmıştır.

Uzun yıllardır Türkiye’nin üst düzey şirketlerine ve kamu kuruluşlarına teknoloji hizmetleri sunan BilgeAdam, aynı zamanda iş uygulamaları ve ERP alanında kendi yazılım ürünlerini geliştirmektedir.

BilgeAdam Teknoloji; biri İTÜ ARI Teknokent’te, diğeri Bilkent Cyberpark’ta olmak üzere iki Teknokent ofisiyle İstanbul – Maslak’taki Ar-Ge ve yazılım merkezinin de aralarında bulunduğu İstanbul, Ankara ve İzmir’deki toplam 7 ofisinde, 1.300’den fazla çalışanı ile hizmet vermektedir. Avrupa’ya hizmet ve yazılım ihracatı faaliyetlerini ise Hollanda’daki ofisinde yürütmektedir. BilgeAdam Teknoloji, 2018 Bilişim 500 Araştırması’nda yerli ERP üreticileri arasında Türkiye ikincisi olmuştur.

https://www.bilgeadam.com/

 

 

 

 

 

Şirket, 2011 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi’nde asistan olarak kurulmuş, daha fazla yardıma ve bağımsızlığa ihtiyaç duyan ve karmaşık binaların içinde kolayca gezinebilmeleri için kapalı yol bulma ve erişilebilirlik çözümlerini geliştirmek amacıyla kurulmuştur. Boni Global’in ana temeli toplumumuzda sosyal sorumluluk, kapsayıcılık ve teknolojik ilerlemeye dayanmaktadır.

Başlangıçta Boni, çok çalışmak, yaratıcı olmak ve hızlı öğrenmek için isteklilikleriyle potansiyellerini büyütmek ve Türkiye ve Uluslararası pazarda lider bir şirket kurmak isteyen genç hırslı üniversite mezunlarından oluşan bir ekipten oluşmaktaydı.

https://www.boniglobal.com/tr/

 

 

 

 

 

Bvk Teknoloji, lider bir teknoloji sağlayıcısıdır. Akıllı, bağlantılı güvenlik cihazlarının ve bunların web tabanlı yönetim ve izleme uygulamalarının geliştirilmesi ve üretiminde uzmandır.

ATM Top-Box Güvenliği, ATM Ortam Kontrolü, OTC (Tek Kullanımlık Kod) tabanlı Kilit ve Erişim Kontrol Çözümleri, Akıllı Güvenli Çözümler ve çok faktörlü kimlik doğrulama, Bvk ‘nın temel yetkinlikleridir. Temelde ATM’ler ve FI’ler için, bugün Bvk çözümleri 43’ten fazla ülkede uluslararası bir satış ağı aracılığıyla pazarlanmaktadır.

Merkezi İstanbul, Türkiye’de bulunan BVK, müşteri odaklı, çevik ve esnek bir kültüre sahiptir. Kendi elektronik devre kartımızı tasarlama, aygıt yazılımını ve gömülü yazılımı geliştirme yeteneğine sahiptir. BVK’da ayrıca EFTPOS terminalleri için yazılım geliştirmenin yanı sıra masaüstü, akıllı telefon, web ve bulut tabanlı uygulamalar uçtan uca geliştirmektedir.

BVK, uçtan uca tüm donanım ve yazılım ürünlerinin fikri mülkiyetine sahiptir. 3 patent (beklemede), 1 Faydalı Model Belgesi, 13 tescilli marka ve 16 hazır ürün portföyü bulunmaktadır. Bugün çözümler, 43’ten fazla ülkede uluslararası bir satış ağı aracılığıyla pazarlanmaktadır.

https://bvktechnology.com/en/

 

 

 

 

 

 

Hitit, 1994 yılında Türk Hava Yolları ailesi bünyesinde çalışarak deneyim kazanan yöneticiler tarafından kuruldu ve böylelikle küresel havacılık sektörünün özelleştirilebilir yazılım ihtiyaçlarının sürekli artacağını öngörebildi. Küresel bir teknoloji şirketi olma vizyonuyla yola çıkan Hitit, adını Anadolu’nun eski Hitit medeniyetinden alıyor.

Hitit, 1995 yılından bu yana çeşitli ülkelerdeki havayolu şirketlerine teknik danışmanlık hizmetleri sunarak, tüm dünyaya çözümler üretme ve ihraç etme hedefini benimsemiştir. Sonraki yıllarda, şirket bu amaçla çok sayıda girişimde bulundu ve ABD’den Vietnam’a kadar dünya çapında geniş bir iletişim yelpazesi kurdu.

https://hitit.com/

 

 

 

İnnova Bilişim Çözümleri A.Ş, farklı teknolojilerde bilgi birikimine sahip 1300+ kişinin üzerindeki profesyonel kadrosu ile Türkiye’nin önde gelen bilişim çözümleri firmasıdır. 1999’dan bugüne telekomünikasyon, finans, üretim, kamu ve hizmet sektörleri başta olmak üzere her sektördeki kuruluşlara platform bağımsız çözümler sunan İnnova, uluslararası standartlarda ürettiği çözümleri şimdiye kadar 4 kıtada 37 ülkeye ihraç etmeyi başarmıştır.

2007 yılından bu yana Türk Telekom iştiraki olan İnnova Bilişim Çözümleri A.Ş, İstanbul ve Ankara ana ofislerinin yanı sıra, Türkiye’nin çeşitli bölgelerine yayılmış 12 ofisi üzerinden faaliyetlerine devam etmektedir.

https://www.innova.com.tr/tr

 

 

 

 

 

 

Kod-A, küresel pazara yönelik doküman tabanlı teknolojiler geliştirme ve çözümler sunma misyonuyla 2006 yılında kuruldu. Kurulduğu günden bu yana hızlı bir şekilde büyüyen Kod-A, kısa zaman içinde Doküman Arşivleme alanında pazar lideri oldu. 2012 yılında, Türkiye’de eşsiz bir konsept olan Dijital Arşiv Kent binasını İzmir’de kuran Kod-A, bu yatırımıyla beraber hedefini de Avrupa’nın en büyüğü olmak şeklinde belirlemiştir.

https://greendocs.com/ana-sayfa/

 

 

 

KORA 1998 yılında entelektüel sermaye ile kurulan, bilgi teknolojilerindeki uzmanlığını iş süreçleri deneyimi ile birleştirerek kuruluşlara değer yaratmayı ilke edinmiş bir yazılım şirketidir.

Analitik ile veriden fayda yaratmak vizyonu ile kurulan KORA, bugün yapay zeka alanında yerli ürünler geliştiren bir firma konumundadır.  Yerli teknoloji girişimi WINWAI, KORA’nın yapay zeka alanındaki üretici markası olarak faaliyetlerine devam etmektedir. WINWAI GarantiPartners tarafından desteklenmektedir.

KORA, Oracle teknolojileri ve analitik ürünlerdeki derin proje deneyimine sahip çözüm ortağınızdır. KORA, bu birikimi ile müşterilerine en iyi çözümü en uygun maliyetle temin eder, kuruluşlara, uzman olduğu tüm konularda değer katar, yapay zeka teknolojileriyle akıllı sistemler kurar, proje ve danışmanlık hizmetleri sağlar.

https://www.kora.com.tr/

 

 

 

 

Günümüzde tüm kuruluşların en güncel konusu haline gelmiş bulunan dijital dönüşüm hedeflerine ulaşmak için ihtiyaç duyulan altyapı, işletme ve güvenlik sorunlarına yenilikçi yaklaşımlar getiren Kron, tüm küresel pazarlarda ürün ve hizmetlerini ihtiyaç sahiplerine sunmaktadır. Müşterisine yakın olma, onu iyi anlama ve hizmetlerini zamanında sunabilme hedefleri doğrultusunda global dünyadaki lokasyonlarını artıran Kron şu anda İstanbul, New Jersey, Ankara, Dubai ve Islamabad’da yer alan kadroları ile faaliyetlerini yürütmektedir.

Yüksek teknoloji şirketi olan Kron, katmansız bir organizasyon yapısı içerisinde, yaratıcılık, çeviklik, verimlilik, sürekli gelişim, işinin sahibi olmak ve başarı değerleri etrafında birleşmiş, cesaret ve samimiyetle yol alan, alanlarında saygın ve yetkin mühendis ve araştırmacılardan oluşmaktadır. Şirket, dünyada yaşanan yeni nesil teknolojiler geliştirme yarışında, stratejik olarak insanı öncelikli değer olarak belirlemiştir ve özgürlükçü bir ortamda başarılı projelere imza atmaktadır.

https://www.kron.com.tr/

 

 

 

 

 

 

Model, kurulduğu 1992 yılından itibaren büyük ve orta ölçekli işletmelerin verimlilik ve rekabet gücünü artıran esnek iş uygulamaları geliştirir, danışmanlık, eğitim ve destek hizmetleri verir. Bilgi ve süreç yönetim sistemlerinin söz konusu olduğu her platformda, teknoloji ve proje yönetiminden gelen gücü ve iş ortaklarının sunduğu başarı odaklı hizmetleri ile, fiyat avantajlı ve uyarlanabilir çözümler sunar. Tüm hizmet ve ürünlerinde, diğer değişkenlerden bağımsız olarak “müşteri memnuniyeti” ilkesini gözetir.

Model, her sektörün kendine özgü dinamiklerini gözeten, sektöre özel sorunları çözecek şekilde özelleştirilebilen ERP çözümleri sunmaktadır. Çözümlerin temelinde işletmenin tüm iş süreçlerinin modellenebileceği Model ERP yer alır. Model’in özgün yazılım teknolojisinin (Anadil Platformu) verdiği esneklik sayesinde yeni yazılım bileşenleri oldukça hızlı bir şekilde geliştirilerek müşterilerimizin kullanımına sunulur.

http://www.mbi.com.tr/

 

 

 

 

 

Payten finansal ve finansal olmayan şirketler için kartlı ve kartsız işlemleri destekleyen kapsamlı ödeme sektörü çözümleri sunar.

Çözümler e-Ticaret, mobil ödeme, ödeme işleme, ATM ve POS hizmetlerini içerir. Dış kaynak ve ekipman dahil olmak üzere yazılım ve ilgili hizmetleri bakım ve destek ile tüm portfolio için uçtan uca konusunda uzman ekibi ile sağlar.

Asseco grup bünyesindeki Payten markası yeni olmasına rağmen, Asseco South Eastern Europe Ödeme İş Birimi’nin güçlü performans ve memnun müşterilerinden gelen başarısı vardır. Payten, kendi geliştirdiği yazılım ve hizmetlerden elde ettiği gelir ile Güneydoğu Avrupa bölgesinin önde gelen bilişim firmalarından Asseco South Eastern Europe group (ASEE) şirketidir. ASEE 22 ülkede faaliyet göstererek bankacılık sektöründe en önemli oyuncudur ve diğer dikey sektörlerde de güçlüdür. 2755’den fazla çalışanı ile Asseco Group bünyesinde faaliyet göstermektedir ve Avrupa’nın en büyük ilk 10 yazılım firmaları arasında yer alıyor.

https://www.payten.com/tr/

 

 

 

 

Softtech, 2006 yılından bu yana Türkiye ve Kıbrıs’ta 1400’den fazla çalışanıyla Türkiye’nin öncü teknoloji şirketlerinden biridir. San Francisco (Maxitech) ve Şanghay’da (Softtech China) yer alan iştirakleri ile dünyadaki teknoloji trendlerini yerinde takip ederek, bankacılık ve finans sektöründeki tecrübelerini, farklı alanlarda faaliyet gösteren iş ortaklarını dijitalleştirerek müşteri odaklı çözümler geliştirmektedir. Almanya’daki fintech iştiraki (Maxi Digital) ile de Avrupa pazarındaki finans teknolojileri üzerine çalışmakta ve bu pazara teknoloji ihraç etmektedir. Softtech, iş ortaklarına çözüm sunmanın yanı sıra, inovasyon ve kurum içi girişimciliği de ana stratejisine koyarak, müşterilerine ihtiyaçlarının ötesinde yaratıcı, sürdürülebilir ve inovatif çözümler sunmaktadır.

https://softtech.com.tr/

 

 

 

 

 

 

Yapı Kredi Teknoloji, finans sektöründe yenilikçi, kaliteli ve yüksek katma değerli ürünler ve çözümler üreten bir teknoloji şirketidir. 1.100’den fazla çalışanıyla Yapı Kredi Bankası için sektöre yön verecek ürünler yaratmayı ve modern mimari sistemleri ve bulut teknolojilerini kullanarak teknoloji alanında tartışmasız lider olmayı amaçlamaktadır.

Yapı Kredi Teknoloji; Yapı Kredi Bankacılık Üssü ve İTÜ ARI Teknokent olmak üzere 2 farklı lokasyonda faaliyetlerini sürdürmektedir. Bünyesindeki Ar-Ge ekibiyle doğal dil işleme, makine öğrenmesi, yapay zekâ ve veri madenciliği teknolojilerini kullanarak sektör için yeni ve örnek ürünlerin geliştirilmesine de katkı sağlamaktadır.

http://www.ykteknoloji.com.tr/

Benzer İçerikler

Yorum Gönder

Email adresiniz yayınlanmayacak. İşaretleri alanları doldurmak zorunludur.

sixteen + twenty =

Paylaşım