İTÜ ARI Teknokent’te Nisan Ayında Neler Oldu? 2 dakikada okunabilir

İTÜ ARI Teknokent’te Nisan Ayında Neler Oldu?

Her ay İTÜ ARI Teknokent’teki gelişmeleri derleyeceğimiz içeriğimiz “İTÜ ARI Teknokent’te Bu Ay Neler Oldu?” içeriğimiz sizlerle! 2023 Nisan ayında #sosyalteknokentlilerin katılım gösterdiği etkinlikler ve seminerler ve çok daha fazlası bu yazımızda. Keyifli okumalar!

 

4 Nisan –  Carrier Grubu İTÜ ARI Teknokent Ziyareti

Carrier Grubu, İTÜ ARI Teknokent’i ziyaret etti. Bu ziyaret kapsamında gerçekleşen toplantının ana eksenini oluşturan konu ise enerji yönetimi alanında muhtemel iş birlikleri oldu.

6 Nisan – İTÜ Çekirdek B2B Deneyim Paylaşım Etkinliği

İTÜ ARI Teknokent Girişimcilik Merkezi İTÜ Çekirdek girişimcilerimiz, online olarak bir araya gelip B2B pazarlama deneyimlerini paylaştılar.

9 Nisan – İTÜ Çekirdek’ten Innovation Boost Yarışması’na Destek

İTÜ Çekirdek desteğiyle, İTÜ Girişimcilik Kulübü tarafından düzenlenen Innovation Boost yarışması 9-16 Nisan tarihleri arasında düzenlendi. Farklı üniversitelerden katılan girişimci adaylarının yer aldığı fikir maratonunda, 1. olan girişime İTÜ Çekirdek Ön Kuluçka Programı’na katılım hakkı, 2. ve 3. girişime de İTÜ Çekirdek Ön Değerlendirme Jürisi’ne katılım hakkı verildi.

14 Nisan – İTÜ Çekirdek Networking Etkinliği

İTÜ Çekirdek Girişimcilik Merkezi’nde geleneksel olarak düzenlenen Networking etkinlikleri Nisan ayında da devam etti. İTÜ Çekirdek girişimcileri iki haftada bir Cuma günleri bir araya gelerek, tanışma ve iş birliği geliştirme fırsatı elde ettier.

24 Nisan – İTÜ Çekirdek Ön Kuluçka Eğitimi

İTÜ Çekirdek 2. dönem Ön Kuluçka Programımı girişimcilerinin eğitimleri Nisan ayı boyunca da devam etti. Nisan ayında İTÜ Çekirdek girişimcileri “Değer Önerisi & Kanallar”, “Müşteri İlişkileri & Gelir Modeli”, “Finansman & Temel Süreçler ve Ortaklıklar” eğitimlerini aldılar.

27 Nisan – İTÜ Magnet Happy Hour Etkinliği

İTÜ Magnetlilerin bir araya gelerek fikir paylaşımında bulunacağı, deneyimlerini aktaracağı, ağlarını genişleteceği ve iki haftada bir düzenli olarak organize edilecek Happy Hour etkinliklerinden ilki Nisan ayında gerçekleşti.

27 Nisan – TEKNOFEST Katılımcısı 22 İTÜ Çekirdek Girişimi

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı yürütücülüğünde bu yıl 6. Kez düzenlenen TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nde, İTÜ ARI Teknokent olarak, 27 Nisan – 1 Mayıs tarihleri arasında 22 İTÜ Çekirdek girişimimizle birlikte yer aldık.

27 Nisan – ARI TTO, ISIF Buluş Fuarına Katıldı

ARI Teknoloji Transfer Ofisi, 27 Nisan – 1 Mayıs tarihleri arasında Teknofest, ISIF (İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı)’te yer aldı. ISIF bünyesinde gerçekleşen 8.İstanbul Uluslararası Buluş Yarışması’nda 7 farklı İTÜ ARI Teknokent firmasına ait patent ödüllendirildi.

Benzer İçerikler

Yorum Gönder

Email adresiniz yayınlanmayacak. İşaretleri alanları doldurmak zorunludur.

3 × two =

Paylaşım