İTÜ ARI Teknokent’te Mart Ayında Neler Oldu? 4 dakikada okunabilir

Her ay İTÜ ARI Teknokent’teki gelişmeleri derleyeceğimiz yeni içeriğimiz “İTÜ ARI Teknokent’te Bu Ay Neler Oldu?” içeriğimiz sizlerle! 2023 Mart ayında #sosyalteknokentlilerin katılım gösterdiği etkinlikler ve seminerler, Teknokentli firmalarımız ile hazırladığımız röportajlar ve çok daha fazlası bu yazımızda. Keyifli okumalar!

 9 Mart – Avrupa İnovasyon Konseyi Bilgi Günü Semineri

‘Öğrenen Teknokentliler’ serimiz Avrupa İnovasyon Konseyi Bilgi Günü online seminerinde bir araya geldi.

İTÜ ARI Teknokent Youtube kanalında gerçekleşen seminere Yenilikçi Avrupa Ulusal İrtibat Noktası Merve Aydemir Aydın ve Tarık Şahin konuşmacı olarak katıldı.

10 Mart – Eğitim Teknolojileri Girişimleri ile Online Networking Etkinliği

Mart ayında düzenlediğimiz bir diğer etkinliğimiz ise online olarak gerçekleşen, eğitim teknolojileri konseptindeki networking etkinliğimizdi. Eğitim teknolojileri alanında çalışan girişimlerimiz bir araya gelerek, birbirleri ile deneyim alışverişinde bulundular.

15 Mart – İTÜ Magnet Online Social Sprint

İTÜ Magnet’te online Social Sprint etkinliği gerçekleştirildi. Eski ve yeni İTÜ Magnet firmalarının bir araya geldiği etkinlikte verimli görüşmeler yaparak birbirlerini daha iyi tanıma ve deneyim paylaşımı fırsatı buldular.

22 Mart – Girişimlerimizden Deprem Çözümleri

İTÜ ARI Teknokent Girişimcilik Merkezi İTÜ Çekirdek Girişimlerinden Deprem Çözümleri semineri, ‘İPA-İTÜ Girişimcilik Merkezi’nde gerçekleşti.

İTÜ Çekirdek Girişimcilik Merkezi Müdürü Yunis İsmayıl tarafından modere edilen seminerde; İTÜ Çekirdek Girişimlerinden, inşaat teknolojisi geliştiricisi Bimcrone, drone teknolojisi geliştiricisi Hummingdrone, ev ve oda kiralama platformu Kanka Host, şebekesiz enerji üreticisi RPEG Enerji ve ebeveyn-çocuk danışmanlık platformu Kidolog’un ekip sözcüleri konuşmacı olarak yer aldı.

Etkinliği kaçıran ya da yeniden izlemek isteyenler için:

https://www.youtube.com/watch?v=FuBnrMbF0m8

24 Mart – İTÜ Çekirdek Girişimlerinin Seed Yatırım Süreci Deneyimleri

İTÜ Çekirdek’te Mart ayında düzenlenen etkinliklerden biri de “Seed Yatırım Süreci Deneyim Aktarımı” etkinliğiydi. Seed yatırımı almış veya kitlesel fonlamayı deneyimlemiş girişimcilerimiz, deneyimlerini diğer İTÜ Çekirdek girişimcileri ile paylaştı.

24 Mart – Münih Teknik Üniversitesi İTÜ Çekirdek Ziyareti

Almanya’nın ve Avrupa’nın en büyük inovasyon ve girişimcilik merkezlerinden biri olan UnternehmerTUM (Münih Teknik Üniversitesi) kapsamında yer alan Manage and More komünitesi İTÜ Çekirdek’i ziyaret etti.  Bu ziyaret ile birlikte Mange And More programından girişimciler ve İTÜ Çekirdek girişimcileri tanışma fırsatı buldu.

29 Mart – İTÜ Çekirdek Ön Kuluçka Programı 2. Dönem Başladı

İTÜ Çekirdek Ön Kuluçka Programı 2. Dönemi başladı. İTÜ Çekirdek ekibi, kabul alan girişimciler ile oryantasyon toplantısı gerçekleştirdi.

29 Mart –  İTÜ Çekirdek Global Startup Awards’a Katıldı

İTÜ Çekirdek olarak, Best Accelerator/Incubator Program kategorisinde birinci seçildiğimiz Euro-Asian Startup Awards’ın ardından bölgesel kazananların katıldığı Global Startup Awards finalinde yer aldık. Copenhage’de gerçekleşen ekinlik ve ödül törenine İTÜ Çekirdek Müdürü Yunis İsmayıl ve Mert Konuk katıldı.

30 Mart – 11. IEEE BlackSeaCom Konferansı Bilgilendirme Toplantısı

4-7 Temmuz 2023 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşecek 11. IEEE BlackSeaCom konferansını tanıtmak ve haberleşme sektöründe faaliyet gösteren ARI Teknokent firmalarının Demo Oturumuna bildiri sunmaları ve olası katkılar hakkında bilgilendirmek üzere gerçekleştirilen toplantıya Prof. Dr. Sema Oktuğ, Doç. Dr. Tolga Ovatman, Dr. Öğr. Üy. Gökhan Seçinti konuşmacı olarak katıldı.

30 Mart – İTÜ Çekirdek Mezun Kuluçka Girişimleri Buluşması

Geçtiğimiz yıllarda İTÜ Çekirdek Girişimcilik Merkezi’nin Kuluçka Programına katılan girişimleri İPA-İTÜ Girişimcilik Merkezi’nde bir araya geldi. Etkinlikte İTÜ ARI Teknokent Pazarlama ve İş Geliştirme Direktörü Arzu Eryılmaz, mezun girişimciler ile buluştu ve sürdürdükleri faaliyetleri dinledi.

31 Mart – İTÜ Çekirdek Girişimlerinin Yatırım Kutlaması

Şubat ve Mart aylarında yatırım alan İTÜ Çekirdek Girişimleri, düzenlenen etkinlikte bir araya geldi. Etkinliğin açılış konuşmasını yapan İTÜ ARI Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Gülsün Sağlamer ve İTÜ ARI Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Attila Dikbaş, girişimcileri tebrik ederek başarılarından duydukları memnuniyeti paylaştı.

Benzer İçerikler

Yorum Gönder

Email adresiniz yayınlanmayacak. İşaretleri alanları doldurmak zorunludur.

ten − one =

Paylaşım