İTÜ ARI Teknokent’te Ekim Ayında Neler Oldu? 4 dakikada okunabilir

İTÜ ARI Teknokent’ te Ekim Ayında Neler Oldu?

Her ay İTÜ ARI Teknokent’ teki gelişmeleri derlediğimiz “İTÜ ARI Teknokent’te Bu Ay Neler Oldu?” içeriğimiz sizlerle! 2023 Ekim ayında #sosyalteknokentlilerin katılım gösterdiği etkinlikler, seminerler ve çok daha fazlası bu yazımızda. Keyifli okumalar!

4 EKİM – Game Changer Talks | Exit Yapma Sanatı

Ekim ayının ilk haftasında gerçekleşen Game Changers Talks etkinliğimizde exit etmenin inceliklerine odaklandık. Kurulduğundan beri ABD ve Avrupa’daki şirketlere hizmet veren, 2018’de 295 milyon dolara Atlassian’a exit ederek başarı öyküsü yaratan SaaS girişimi OpsGenie’nin kurucu ortağı Berkay Mollamustafaoğlu’nun konuk olduğu etkinliğimizde exit için doğru zamanı ve değerleme konularını dinledik.

Etkinliği kaçıran ya da yeniden izlemek isteyenler için; https://www.youtube.com/watch?v=H_RlmHgejlE

11 EKİM – İstanbul Ekonomi Zirvesi İcra Kurulu Başkanı İTÜ ARI Teknokenti Ziyaret Etti

İstanbul Ekonomi Zirvesi İcra Kurulu Başkanı Abdullah Değer, İTÜ ARI Teknokent’i ziyaret etti. Genel Müdürümüz Prof. Dr. Attila Dikbaş’ın ev sahipliğinde gerçekleşen bu ziyarette “Yaşam ve Akıllı Şehirler” temasıyla 7-8 Aralık’ta  tarihlerinde gerçekleşecek 7. İstanbul Ekonomi Zirvesi kapsamında görüşme sağlandı.

11 EKİM – İTÜ Çekirdek’te Çeyrek Final Heyecanı

13-14 Aralık’ta Uniq İstanbul’da gerçekleşecek Big Bang Startup Challenge etkinliğimizin heyecanı her geçen gün artmakta. Türkiye’nin en büyük girişimcilik etkinliği öncesinde girişimcilerimiz Çeyrek Finalde farklı alanlarda uzmanlıklara sahip jüri üyelerine sunumlarını gerçekleştirdiler. 170’den fazla girişimi dinlediğimiz 6 günlük maratonun sonunda belirlenen TOP 50 girişim Big Bang sahnesine çıkmaya hak kazandı.

12 EKİM – Game Changers Talks | Ürün – Pazar Uyumu & Stratejik Ortaklıklar

Game Changers Talks serimizin bu yılki son etkinliğinde “Girişimlerde Ürün-Pazar Uyumu ve Stratejik Ortaklıklar” konusuna odaklandık. Ülkemizin önde gelen mobil teknoloji şirketlerinden olan Pozitron’u 2014 yılında 100 milyon dolar karşılığında Monitise’a exit eden sonrasında ise şirketi yeniden satın alarak yolculuğuna devam eden Commencis’in kurucu ortağı Fatih İşbecer’i konuk aldığımız bölümde ürün-pazar uyumunu ve stratejik ortaklıkların önemini konuştuk.

Etkinliği kaçıran ya da yeniden izlemek isteyenler için; https://www.youtube.com/watch?v=04XoT5ZKhNc

13 EKİM – ITU SEED Girişimlerimizin Demo Day’i Gerçekleşti

Yoğun eğitimler, mentorluklar ve B2B iş görüşmeleri ile geçen ITU SEED programımızın Eğitim Sonu Jürisinden başarılı ile geçen 13 girişim, ITU SEED programımıza özel düzenlediğimiz Demo Day’de yatırımcılar ile buluştu.

25 EKİM – Girişimlerimiz ile Birlikte Webrazzi Summit 2023 Etkinliğinde Yer Aldık

Startup lounge iş ortağı olarak girişimlerimizle birlikte Webrazzi Summit 2023 etkinliğinde yer aldık.  11 girişimimizin fiziksel olarak, 15 girişimimizin de online olarak stant açmasını desteklediğimiz etkinlikte, İTÜ ARI Teknokent Genel Müdürümüz Prof. Dr. Attila Dikbaş “Teknoloji Girişimcilerinin Büyüme Yolculuğu Nasıl Şekillenir?” başlıklı oturumun yönetimini üstlenirken, İTÜ Çekirdek Kuluçka Merkezi Direktörümüz Dr. Yunis İsmayıl “Girişimcinin Hikayesi Nerede Başlamalı?” başlıklı oturumda olarak yer aldı.

25 EKİM Otomotivin Geleceği Tasarım Yarışması

  1. kez düzenlenen Otomotivin Geleceği Tasarım Yarışması’nda otomotiv ve mobilite alanında girişimcilerimiz ile pek çok yatırımcıyı bir araya getirdik.

OİB Otomotivin Geleceği Tasarım Yarışması Yürütme Kurulu Başkanı Ömer Burhanoğlu ile İTÜ ARI Teknokent Pazarlama ve İş Geliştirme Direktörümüz Arzu Eryılmaz’ın açılış konuşmalarıyla başlayan toplantıda, ön elemeyi geçen 19 girişimin sunumu dinlendi. Bu girişimlerden 10’u değerli jüri üyelerinin oylarıyla finalist olmaya hak kazandı.

28 EKİM – Cumhuriyetin 2. Yüzyılına Hazırız

İTÜ ARI Teknokentliler ile birlikte Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere armağan ettiği Cumhuriyet’in yüzüncü yılını 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda marşlar eşliğinde ve coşkuyla karşıladık. Genel Müdürümüz Prof. Dr. Attila Dikbaş, Teknokentli firma ve girişimcilerimizin Cumhuriyet Bayramı’nı kutlayarak, Teknokentlileri Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları için saygı duruşuna ve ardından İstiklal Marşı’nı okumaya davet etti.

Benzer İçerikler

Yorum Gönder

Email adresiniz yayınlanmayacak. İşaretleri alanları doldurmak zorunludur.

twenty + 8 =

Paylaşım