İTÜ ARI Teknokent’te Aralık Ayında Neler Oldu? 4 dakikada okunabilir

Her ay İTÜ ARI Teknokent’ teki gelişmeleri derlediğimiz “İTÜ ARI Teknokent’te Bu Ay Neler Oldu?” içeriğimiz sizlerle! 2023 Aralık ayında #sosyalteknokentlilerin katılım gösterdiği etkinlikler, seminerler ve çok daha fazlası bu yazımızda. Keyifli okumalar!

4 Aralık – Teknokentlilere EIC Accelerator ve Eurostars Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi

ARI TTO ve Sabancı Üniversitesi iş birliği ile Teknokentli firmalarımıza yönelik olarak EIC Accelerator ve Eurostars programı bilgilendirme etkinliği düzenlendi. Etkinlik kapsamında firmalarımız, proje uzmanlarına projeleri hakkında danışarak görüşlerini aldı.

8 Aralık – Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu İTÜ ARI Teknokent’i  Ziyaret Etti

Hollanda İstanbul Başkonsolosu Arjen Uijterlinde ve beraberindeki heyet İTÜ ARI Teknokent’i ziyaret etti.
Toplantıya ev sahipliği yapan İTÜ ARI Teknokent adına konuşan Yönetim Kurulu Başkanımız Prof. Dr. Gülsün Sağlamer; Hollanda Başkonsolosluğu Heyetini, İTÜ ARI Teknokent bünyesinde ağırlamaktan duydukları memnuniyeti belirtti ve Hollanda ile ilişkilerin daha da güçlendirilerek devam etmesinin yanı sıra yeni ortak projeler üretilmesi için destek vereceklerini iletti.

Ziyaret kapsamında, Hollanda’da Ar-Ge çalışması yapan firmalar ve İTÜ ARI Teknokent ve firmalarımız arasındaki etkileşimin artırılması, oradaki girişimciler ve İTÜ ARI Teknokent bünyesinde teknoloji geliştiren girişimcilerimizin ortak iş birliği süreçleri üzerine görüşmeler gerçekleşti.

5 – 6 AralıkGirişimcilerimiz Take Off 2023 İstanbul Uluslararası Girişim Zirvesi’nden Ödüllerde Döndü

Uluslararası girişimcilik etkinliği Take Off Girişim Zirvesi’nde İTÜ ARI Teknokent’in Kuluçka Merkezi İTÜ Çekirdek girişimleri Kozalak Yangın ve Tulpar, İTÜ ARI Teknokent’in İleri Aşama Girişimcilik Merkezi İTÜ Magnet firmaları Syntonym ve Counterfake, İTÜ ARI Teknokent’in ortak çalışma alanı ARI Kuluçka girişimi Hyperever ödül kazandı.

İTÜ ARI Teknokent’in Best Startup kategorisinde ITU Seed Acceleration Program ödülü ise Clypp’in oldu.

8 – 9 Aralık – 7. İstanbul Ekonomi Zirvesi’nde Yer Aldık

İTÜ ARI Teknokent olarak, Sürdürülebilir Yaşam ve Akıllı Şehirler temalı 7. İstanbul Ekonomi Zirvesi’nde yer aldık. Etkinliğin ilk gününde, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Cevdet Yılmaz, katkılarından dolayı Genel Müdürümüz Prof. Dr. Attila Dikbaş’a plaket takdim etti.

Etkinliğin ikinci gününde, Genel Müdürümüz Prof. Dr. Attila Dikbaş, ”Farklı Sektörlerde Dijital Dönüşüm: 20. Yılında İTÜ ARI Teknokent Başarı Hikayeleri” başlıklı oturumu İTÜ ARI Teknokentli Commencis Yönetim Kurulu Başkanı Fatih İşbecer, Eatron Genel Müdürü Umut Genç ve Kuluçka Merkezimiz İTÜ Çekirdek girişimi Vivoo’nun Genel Müdürü Miray Tayfun‘un katılımıyla yönetti.

9 Aralık – İstanbul Altın Değerler Ödül Töreni Gerçekleşti

İstanbul Ekonomi Zirvesi ardından gerçekleşen 7.İstanbul Altın Değerler Ödül Töreni’nde İTÜ ARI Teknokent’e ‘Türkiye’de teknoparkların ve kuluçka merkezlerinin gelişimine sağladığı katkılardan dolayı ‘Üstün Başarı Ödülü’ takdim edildi.

 13 – 14 Aralık – Big Bang Startup Challenge 2023’te Yeni Bir Rekor Kırıldı

Kuluçka merkezimiz İTÜ Çekirdek tarafından bu yıl 12. Kez düzenlenen Türkiye’nin en büyük girişimcilik etkinliği Big Bang Startup Challenge’da rekora şahitlik edildi. 2022 yılında 341 milyon TL’lik ödül, nakit ve yatırım duyurulurken bu yıl rakam 3,5 kat artarak 1,28 milyar TL’ye çıktı. Sahne alan en iyi 50 girişim arasında ilk beşte yer almaya hak kazanan girişimler sırasıyla; Captanomy, RumiTech, Wyseye, Newky ve Powea oldu.

23 – 24 Aralık – 12. Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Koordinasyon Toplantısı’na Katıldık

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Ar-Ge Teşvikleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen 12. Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Koordinasyon Toplantısı gerçekleşti.

4691 sayılı Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanunu kapsamında kurulan TGB’ler arasında iş birliğinin geliştirilmesi, TGB’lerin birbirleriyle olan iletişiminin, bilgi ve tecrübe paylaşımının güçlendirilmesi, gelişmekte olan ve yeni kurulan TGB’ler arasında sinerji oluşturulması hedefiyle yapılan toplantıya İTÜ ARI Teknokent adına Genel Müdürümüz Prof. Dr. Attila Dikbaş ile katılım sağladık.

27 Aralık – İTÜ ARI Teknokent’te Yeni Yıl Coşkusu Başladı

İTÜ ARI Teknokentliler ile yeni yıl öncesi patlamış mısır ve kestane eşliğinde bir araya gelerek keyifli vakit geçirdik. Bu eğlenceli günde bizimle olan tüm Teknokentlilere teşekkür ederiz. Birlikte nice sağlıklı, mutlu ve başarılı yıllara! 💙

Benzer İçerikler

Yorum Gönder

Email adresiniz yayınlanmayacak. İşaretleri alanları doldurmak zorunludur.

3 × 3 =

Paylaşım