İTÜ ARI Teknokent’te Ocak Ayında Neler Oldu? 3 dakikada okunabilir

Her ay İTÜ ARI Teknokent’ teki gelişmeleri derlediğimiz “İTÜ ARI Teknokent’te Bu Ay Neler Oldu?” içeriğimiz sizlerle! 2024 Ocak ayında #sosyalteknokentlilerin katılım gösterdiği etkinlikler, seminerler ve çok daha fazlası bu yazımızda. Keyifli okumalar!

4 Ocak – İTÜ Çekirdek Growth Programı Açılış Etkinliği ve Mezun Buluşması Düzenlendi

Büyüme aşamasındaki girişimciler için tasarlanan İTÜ Çekirdek Growth programımızın ilk fiziksel etkinliğinde; İTÜ Çekirdek Growth Programı mezun girişimlerimizle bir araya geldik ve bu dönem programda yer alacak 36 girişimimize merhaba dedik! İTÜ ARI Teknokent Genel Müdürümüz Prof. Dr. Attila Dikbaş’ın açılış konuşmasıyla başlayan etkinlikte, Girişimcilik Ekosistemi ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcımız Arzu Eryılmaz ile İTÜ Çekirdek Direktörümüz Dr. Yunis İsmayıl’ın moderatörlüğünde iki panel gerçekleştirildi.

9 Ocak – İTÜ ARI Teknokent Girişimleri CES Çıkartması Yaptı

9-12 Ocak tarihleri arasında Las Vegas’da gerçekleşen dünyanın en büyük tüketici elektroniği fuarı CES 2024 (Consumer Electronic Show)’e katılan 33 girişim İTÜ ARI Teknokent’in girişimcilik ekosistemi destek mekanizmaları İTÜ Çekirdek, İTÜ Magnet ve Innogate ile girişimini büyüttü ve büyütmeye devam ediyor! Fuarda yer alan 33 girişimimiz 4 gün boyunca global ölçekte müşterilere ve iş birliklerine erişim fırsatı yakaladı.

16 Ocak – İTÜ Çekirdek’te 1.Dönem Eğitim Heyecanı Başladı

İTÜ Çekirdek Ön Kuluçka programımıza kabul alan 2024 yılının ilk girişimleri oryantasyon ve tanışma toplantısı ile eğitim dönemine başladı. Programa kabul alan girişimcilerimiz 5 hafta sürecek yoğun eğitim döneminin yanı sıra; mentorluklar, netwoking ve B2B görüşmelerle girişimlerini daha ileri taşıma fırsatı yakalayacaklar.

19 Ocak – İTÜ Çekirdek Networking Buluşmaları Devam Ediyor

İTÜ Çekirdek Kuluçka Merkezimizde her 2 haftada bir Cuma günleri düzenlenen Networking buluşmaları; girişimcilerimizin, mentorlarımızın ve paydaşlarımızın katılımıyla gerçekleşti.

23 Ocak – Growth Programı Eğitim Dönemi Başladı

İTÜ Çekirdek 2024 yılı Growth programına katılmaya hak kazanan girişimlerimizin eğitim dönemi başladı. Girişimcilerimiz İTÜ Çekirdek mentorumuz Arda Berkay Çağın’dan ”Büyümeye Giden Yolda: Stratejik İş Modeli ve KPI Yönetimi” eğitimini aldı.

26 Ocak – İTÜ ARI Teknokent Yerli Oyun Geliştiricilere Ev Sahipliği Yaptı

26 Ocak-28 Ocak 2024 tarihleri arasında 94 ülke 686 farklı noktada eş zamanlı olarak oyun geliştirilen Global Game Jam etkinliğinin İstanbul merkezlerinden biri bu yıl İTÜ ARI Teknokent oldu. İTÜ Oyun Tasarlama ve Geliştirme Kulübü eş organizatörlüğünde gerçekleşen Global Game Jam etkinliğinde 32 farklı ekip, 48 saat boyunca birbirinden farklı içeriklerle 32 oyun geliştirdi.

31 Ocak – İTÜ Magnet’te Atari Turnuvası Düzenlendi

İTÜ Magnetli firmalarımız atari turnuvasında bir araya geldi. 16 İTÜ Magnetli firmamızın katıldığı atari turnuvasında kazananlar Syntonym ve Revy firmaları oldu.

Benzer İçerikler

Yorum Gönder

Email adresiniz yayınlanmayacak. İşaretleri alanları doldurmak zorunludur.

19 − 9 =

Paylaşım