Eatron, Hirschvogel Ventures’dan 1 Milyon Avro Üzerinde Yatırım Aldı 5 dakikada okunabilir

‘Automotive Safe AI®’ Yapay Zeka Yazılımları yapan Eatron Hirschvogel Ventures’dan 1 Milyon Avro Üzerinde Yatırım Aldı

Alman Hirschvogel Otomotiv Grup’la Stratejik Ortaklık Başlıyor

Otonom ve elektrikli araçlar için güvenli ve seri üretime hazır, yapay zeka tabanlı yazılımların lider geliştiricisi ve İTÜ ARI Teknokent firmalarımızdan Eatron®, Hirschvogel Automotive Group’un stratejik yatırım kolu olan Hirschvogel Ventures’dan 1 milyon Avro üzerinde yatırım aldı. Ayrıca, Hirschvogel ile ulaşım, otonom ve elektrikli araçlarda, güvenli, temiz ve sürdürülebilir bir gelecek için yenilikler yaratmak üzere ortak bir vizyon için stratejik ortaklık anlaşmasının da yapıldığı belirtildi.

Yatırım, mevcut ve yeni otonom ve elektrikli araçların geliştirilmesini daha da hızlandırmak ve de hali hazırda 3 kıtada müşterileri olan Eatron’un, Avrupa ve dünyadaki satış gelişimini desteklemek için kullanılacak. Eatron’un yeni kurulan ortaklıkla hızla dönüşen ulaşım sektöründe uzmanlaşmış şirketlerden oluşan Hirschvogel New Mobility ekosistemine erişimi olacak. Eatron, bu şirketlerle birlikte seri üretime hazır yazılım ve donanım sistemlerine yönelik çözümlerini arttıracak.

Otomotiv endüstrisinde tecrübeli yöneticiler tarafından kurulan Eatron, uzman ekibi ile otomotiv yazılımı ve elektroniğinde çok uzun bir geçmişe sahip. Eatron’un kurucu ortağı ve CEO’su olan Dr. Umut Genç, “Yazılımın endüstride yeniliklere ve teknolojik gelişime yön verdiği bir tarihi değişimin içerisinden geçiyoruz. Otomotivde yazılım, çok uzun yıllar boyunca basit ve kurallara dayalı yöntemlerle yapıldı. Misyonumuz, batarya yönetimi ve otonomi için akıllı ve aynı zamanda güvenli, yapay zeka tabanlı yazılım çözümleri sağlayarak dönüşümü hızlandırmaktır. Bu nedenle, Hirschvogel’in bu heyecanlı ve zorlu yolculukta yanımızda olmasından mutluyuz”, dedi.

Hirschvogel Grup bu yatırım ve stratejik ortaklık aracılığıyla, araçlarda dijitalleşmenin en önemli unsur haline geldiği bir dünyada otomotiv endüstrisi için yenilikçi ürün ve çözüm geliştirme planını vurguladı. Hirschvogel Ventures eş CEO’su Dr. Thomas Brücher, “Eatron’un otomotiv standartlarında yazılım ve yapay zeka alanındaki lider uzmanlığıyla birlikte otomotiv endüstrisindeki on yılları aşan deneyiminin istisnai bileşimi, Hirschvogel’i yenilikçi ulaşım sistemleri alanında zirveye çıkartma yolunda desteklemektedir. Eatron’u “New Mobility” ekosistemimizin yeni bir üyesi olarak kabul etmekten mutluyuz”, dedi.

Eatron ürünlerinden ilki, elektrikli ulaşıma daha hızlı ve güvenilir bir şekilde dönüşümü desteklemek üzere geliştirilmiş yapay zeka destekli algoritmalara ve hata tespit yeteneğine sahip batarya yönetimi yazılımıdır (BMSTAR®). Eatron’un ikinci ürünü ise, yapay zeka tabanlı otomatik şerit değiştirme ve vale park etme gibi yarı otonom sürüş özellikleri içeren (L2+ ADAS) yazılım platformudur (L2STAR®). Eatron, yarı-otonom sürüş teknolojilerinin çok yakın bir gelecekte, tam otonom sürüş teknolojilerinin ise çok daha ileri bir tarihte ticarileşeceğine inanmaktadır.

Eatron 680.000 Avro miktarındaki ilk yatırımını ACT Venture Partners’tan almıştı. Bu yatırım ile yoğun bir ürün geliştirme ve mühendislik çalışması yürütüldü ve L2Star® ile BMSTAR® araç üstünde yol testlerine başladı ve birçok başarılı test gerçekleştirildi.

 

Eatron Hakkında

Eatron, merkez ofisi Warwick/İngiltere’de bulunan ve İstanbul’da İTÜ ARI Teknokent içinde Ar-Ge çalışmalarına devam eden, hızla büyüyen bir teknoloji şirketidir. Eatron, tüm dünyada her türlü araç için geliştirdiği seri üretime uygun elektrikli ve otonom sürüş yazılım çözümlerini üretici ve tedarikçi şirketlere sunmakta ve lisanslamaktadır.

2018 yılında otomotiv endüstrisinde deneyimli yöneticiler tarafından kurulan şirket, bugüne kadar ACT Venture Partners’dan ve Hirschvogel Ventures’dan 2 milyon Avro üzerinde yatırım almış olup, halihazırda 3 kıtadaki müşterilerine hizmet vermektedir. Eatron, üretici ve tedarikçi şirketlerin otonom ve elektrikli ulaşım uygulamaları için gereksinim duydukları yazılım bileşenlerinin lisanslarını alabilecekleri özel bir platform sunmaktadır. Eatron’un yazılım bileşenleri, birçok diğer ürünün aksine, seri üretim programlarına yönelik ve otomotiv yazılım standartlarına uyumlu olarak temelden tasarlanmaktadır.

Hirschvogel Hakkında

Alman otomotiv tedarikçisi Hirschvogel Otomotiv Grubu, ulaşım ve otomotivin giderek artan derecede paylaşımlı, sürücüye destekli, elektrikli ve bağlantılı hale dönüşüm ihtiyacını desteklemek üzere 2017 yılında Hirschvogel Ventures bölümünü kurmuştur. O zamandan beri, Hirschvogel Ventures, ulaşım sektörünün dönüşümüne katkı veren ve birbirini tamamlayan şirketlerden oluşan bir “New Mobility” ekosistemi yaratmıştır.

Hirschvogel Automotive Grubu, 6.000’den fazla çalışanıyla çelik ve alüminyum döküm ve işlenmesinde dünyanın en büyük uluslararası otomotiv tedarikçilerinden biridir. Hirschvogel’in maliyet ve süreç açısından iyileştirilmiş yüksek performanslı döküm ve işleme ürünlerindeki uzmanlığı ve tutkusunun yanı sıra, ürünlerin seri üretime hazırlanması ve üretimi ile yüksek derecede otomasyon ve optimize edilmiş üretim ve montaj süreçlerinin geliştirilmesi ve yönetilmesi de grubun ana yetkinlikleri arasındadır.

13 Temmuz 2020 

Benzer İçerikler

Yorum Gönder

Email adresiniz yayınlanmayacak. İşaretleri alanları doldurmak zorunludur.

14 − 5 =

Paylaşım