Türkiye’nin En Büyük Güneş Paneli Fabrikası: Smart Energy Group 3 dakikada okunabilir

Smart Energy Group; Bulgaristan, Yunanistan, Romanya ve Türkiye’de yaklaşık 41 MWp büyüklüğünde bir güneş enerjisi santraline sahip.

Smart Energy, 2009 yılında Güneydoğu Avrupa’da faaliyetlerine başlamış ve imzasını attığı projeler ile güneş enerjisi sektöründe faaliyet gösteren lider firmaların arasına kısa zamanda girmeyi başarmıştır.

Mühendislik ve yatırım alanındaki başarılarına, 2017 yılı ortasında devreye aldığı Türkiye’nin en büyük güneş paneli fabrikasını açarak üretimi de katmıştır. Tam kapasite çalışmaya başladığında 1.200MWp üretim büyüklüğünde olacak olan tesis Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük güneş paneli fabrikası olacak. İlk etapta devreye alınan 400 MWp’lik 4 hatta, Çift Cam, Perc, Bifacial gibi yeni nesil ürünlerin yanısıra standart modüller de üretilmektedir.

Uzunca bir süre Mühendislik, satın alma ve inşaat (EPC) firması olarak hizmet vermesinin yanı sıra kendi yatırımlarını da yapıyor olması, yatırımcıların başından geçen bütün süreçleri birinci elden tecrübe etmesine olanak sağlamaktadır. Smart Energy, kendi deneyimlerini, müşterilerinin ihtiyaçlarını daha iyi anlamak ve karşılaşılabilecek sorunları oluşmadan çözümlemek için kullanırken, güçlü mühendislik knowhow’ı sayesinde yüksek kaliteli, güvenilir bir hizmet sunmaktadır.

Smart Energy’nin 2017 yılı ilk yarısı itibariyle kendi yatırımları;

> Bulgaristan – 24 MWp kurulu güç,
> Romanya – 7 MWp kurulu güç,
> Yunanistan – 6 MWp kurulu güç,
> Türkiye – 39 MWp çalışan ve inşaat halinde santral

Bunun yanında 300’ün üzerinde projeye teknik danışmanlık ve EPC hizmeti de vermiş olan Smart Energy’nin Bulgaristan, Romanya, Yunanistan ve Türkiye’de toplam 300 MWp’lık bir danışmanlık ve kurulum deneyimi bulunmaktadır.

1MWp’lık bir güneş santralinin, karbonsuz bir yaşam sunmada 100,000 büyük çam ağacı kadar yardımcı olacağını yani 800,000 kg CO2 salınımını engelleyeceğini bilen ileri görüşlü firmamız, 2020 yılına kadar doğayı koruma çalışmalarına 1000 MWp’lık kurulu güce ulaşarak katkıda bulunmayı hedeflemektedir.

Kurduğu bütün güneş enerjisi santrallerinde yüksek motivasyonlu, deneyimli ekibi ile sistem dizaynı sırasında hiçbir ayrıntıyı gözden kaçırmayan ve optimum verimli sistemi tasarlayan Smart Energy, bu sistemleri metal konstrüksiyondan, güneş paneline, eviriciye kadar TIER 1 malzeme kullanarak hayata geçirmiş ve bu sayede ön görülenden %20 daha iyi üretim rakamlarına ulaşmıştır. Aynı zamanda, hızla büyüyen ve gelişen Smart Energy’nin başarısı, kalitesi ve hizmet anlayışı son üç yıldır sürekli yenilenmeye layık görülen TUV SUD sertifikası ve Bureau Veritas’tan ISO 9001:2008 sertifikası ile de kanıtlanmıştır.

 

 

Benzer İçerikler

Yorum Gönder

Email adresiniz yayınlanmayacak. İşaretleri alanları doldurmak zorunludur.

twenty + 5 =