Türkiye’den Seçilen Tek Firma Ambeent Oldu 2 dakikada okunabilir

KOBİ Aracı Faz 2’ye Türkiye’den yapılan 23 başvuru arasından İTÜ ARI Teknokent firmalarından Ambeent, seçilen tek firma oldu.

Hızlandırıcı’nın (KOBİ Aracı Faz 2) sonuçları açıklandı. Avrupa İnovasyon Konseyi (EIC) altında yürütülen Hızlandırıcı’ya 1852 proje başvuru yapılmış olup 75 KOBİ fonlanmaya hak kazandı. Öz sermaye yatırımı opsiyonu gelen programda 75 başarılı firmanın 39’u için durum tespit sürecinin (due dilegence) başlanması beklenmekte.

Türkiye’den yapılan 23 başvuru arasından 1 firma başarılı oldu. TÜBİTAK Koordinatörlük Desteği’nden faydalanarak projesini hazırlayan İTÜ ARI Teknokent firmalarından, Ambeent Wireless Yazılım ve Bilişim A.Ş. 1 Milyon € tutarında hibe almaya hak kazandı.

Ambeent Wireless Yazılım ve Bilişim A.Ş. Hakkında:

Ambeent “Smart Wi-Fi” projesi ile dünyanın karmaşıklaşan ve sayısı hızla artan Wi-Fi ağlarını organize ve optimize etmek için mobil odaklı – yapay zeka (AI) tabanlı Spectrum Broker çözümü sunmakta. Kullanıcıyı en çok etkileyen ve en son noktada yaşadığı Wi-Fi problemleri ancak Ambeent’ın işbirlikçi yapıda çalışan teknolojisi ile basitçe çözülebilir. Ambeent’in çözümü kullanıcıya ve servis sağlayıcıya büyük kolaylık sağlamanın dışında kıt spektrum kaynaklarına sahip Wi-Fi, 5G ve ötesi için yenilikçi bir spekturum yönetebilme potansiyeli sunmakta. Ambeent’ın çözümü ayrıca alışveriş merkezleri, çok katlı binalar, gökdelenler ve oteller gibi yüksek yoğunlukta ama farklı tedarikçilerle donatılmış Wi-Fi sistemleri barındıran birçok yerde de kaliteyi artıran çözümler sağlamakta. Ambeent 2016 yılında risk yatırımı ile kurulmuş 22 patent başvurusu bulunan konusunda lider bir girişim şirketidir.

Kaynak: https://ufuk2020.org.tr/tr/haberler/hizlandiricinin-kobi-araci-faz-2-sonuclari-aciklandi

Benzer İçerikler

Yorum Gönder

Email adresiniz yayınlanmayacak. İşaretleri alanları doldurmak zorunludur.

twenty + eighteen =

Paylaşım