Mühendislik Platformu: Simularge 2 dakikada okunabilir

Fiziksel ürünlere ilişkin test ve simülasyonları bulut üzerinde gerçekleştiren Simularge, geleneksel mühendislik analizlerini 2 kat hızlandırıp, yazılım masraflarının yüzde 90 azaltıyor!

Simularge, mühendislik yazılımını ve paylaşım platformunu ekonomik ve yalın bir şekilde hizmete sunan bir firmadır. Mühendislik firmaları tarafından aynı amaç için kullanılan paket yazılımlar günümüzde oldukça yüksek lisans ücretlerine sahiptir ve düzgün çalışabilmeleri için yüksek kapasiteli iş bilgisayarlarına ihtiyaç duymaktadırlar.

Bilgisayar-Destekli Mühendislik (CAE) pazarında karşılaşılan bu sorunları çözmeyi hedefleyen Simularge, sahip olduğu özgün yazılımlarını buluta taşıyarak, kullanıcıları lisans ücretinden ve yüksek kapasiteli bilgisayar alımı masrafından kurtarmaktadır. Gerekli hesaplama gücü buluttan kullanılmakta ve kullanım saatlik olarak ücretlendirilmektedir. Kullanım açısından kolaylıklara bakıldığında, hesaplama yapan sistemin çalışma yapısının, angarya olan ağ-yapısı oluşturma gibi işlere sahip olmadığını görmekteyiz. Bu yönüyle yalın bir hizmet verecek olan firma, müşterilerine zamandan %50’ye varan tasarruf imkânı sağlamaktadır. Bu anlamda sadece Türkiye’de değil, Dünya’da da ilk olacak bir yazılımdır. Ayrıca, bu yazılım ile yapılan işler, Simularge’nin yazılım içine entegre ettiği SimulStore ismindeki AppStore benzeri bir platform üzerinden paylaşılabilmekte, düşük komisyon ücretleri ile satışı yapılabilmektedir. Mühendislik alanında yapılan işlerin paylaşımı oldukça kolaylaştıran bu yeni sistem; Mühendislik, Ar-Ge ve Tasarım alanında inovasyon ve işbirliğini kolaylaştırmaktadır.

 

Benzer İçerikler

Yorum Gönder

Email adresiniz yayınlanmayacak. İşaretleri alanları doldurmak zorunludur.

11 + twenty =

Paylaşım