İTÜ ARI Teknokent’te Haziran’da Neler Oldu? 3 dakikada okunabilir

İTÜ ARI Teknokent’te Haziran ayında #sosyalteknokentli’leri bir araya getiren kulüp çalışmaları, etkinlikler ve seminerleri sizler için derledik!

Teknokent’in Gücü ile #FarkYarat


13 Haziran – Otomod: A Real World Autonomous Drive Application

Otomod: A Real World Autonomous Drive Application semineri, Fev Türkiye, xCu & Güç Elektroniği Takım Lideri Abdullah Kızıl’ın sunumu ile İTÜ ARI Teknokent’te #öğreneteknokentli’leri bir araya getirdi. Katılımcıların sorularını yanıtlayan Abdullah Kızıl sunumunda şunları kaydetti: “Otomod temelde, kampüs içerisinde a noktasından b noktasına kullanıcıyı transfer etmek için tasarlanmış elektrikli bir araç. Ayrıca Havaalanları fabrikalar hastaneler gibi birçok alanda kullanılabilecek bir altyapıya sahip.”

 

14 Haziran – Sosyal Dönüşüm için Sosyal Girişimcilik

14 Haziran Cuma günü İTÜ Magnet’te gerçekleşen Teknoloji Sohbetleri etkinliğimizin konusu, “Sosyal Dönüşüm için Sosyal Girişimcilik” oldu. Zorlu Holding, İTÜ Çekirdek ve sosyal inovasyon platformu imece işbirliğiyle düzenlenen destek programının hedefi eşitsizlikleri en aza indirmek. Programa, İTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Lütfihak Alpkan, İTÜ ARI Teknokent Genel Müdürü Doç. Dr. Deniz Tunçalp ve Zorlu Holding YK Üyesi Emre Zorlu’nun konuşmacı olarak katıldı.


14 Haziran – İTÜ Bilgisayar ve Bilişim Fakültesi Bitirme Projeleri

İTÜ ARI Teknokent’te bu yıl üçüncüsü gerçekleşen İTÜ Bilgisayar ve Bilişim Fakültesi, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nün mezun olacak öğrencilerin başarılı bitirme projeleri ARI3 binasında saygın firmaların temsilcilerine sunuldu.


19 Haziran – Fotoğrafçılık Kulübü

  İkinci kur olarak Fotoğrafçılık Kulübünün üyeleri ile gerçekleştirdiğimiz “İleri Fotoğraf Atölyesi” 9 haftalık eğitim programını tamamladı.


27 Haziran – Art Tech Talks: Sanat ve Teknoloji Bir Araya Getiren Deneyimler

Sanat ve teknoloji bir araya getiren etkinliğimiz Art Tech Talks “Sanat ve Teknolojiyi Bir Araya Getiren Deneyimler” konu başlığında gerçekleşti.  Standart İstanbul Kurucu ortağı ve Küratör’ü Begüm Alkoçlar ‘ın moderatörlüğünde gerçekleşen etkinliğin konuğu Arzum Pazarlama ve Ürün Geliştirme Direktörü Mehtap Yıldız’ın katılımı ile gerçekleşti. Güncel sanat, teknoloji, teknolojik endüstriler, sanat ekonomisi üzerine keyifli bir sohbet gerçekleşti.


Gelişmelerden ve etkinliklerimizden haberdar olmak için sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz!

 

 

 

Benzer İçerikler

Yorum Gönder

Email adresiniz yayınlanmayacak. İşaretleri alanları doldurmak zorunludur.

5 × 4 =

Paylaşım