İTÜ ARI Teknokent’te Şubat Ayında Neler Oldu? 5 dakikada okunabilir

Her ay İTÜ ARI Teknokent’teki gelişmeleri derlediğimiz “İTÜ ARI Teknokent’te Bu Ay Neler Oldu?” içeriğimiz sizlerle! Şubat ayında #sosyalteknokentlilerin katılım gösterdiği etkinlikler ve seminerler, Teknokentli firmalarımız ile hazırladığımız röportajlar ve çok daha fazlası bu yazımızda. Keyifli okumalar! 😊

4 Şubat – Girişimin 7 Büyük Semineri #Ürün Pazar Uyumu

İTÜ Çekirdek’in her yıl düzenlemiş olduğu Girişimin 7 Büyük Seminer serisinin ikincisi Figopara’nın kurucusu Koray Bahar’ın “Ürün – Pazar Uyumu” sunumuyla gerçekleşti.

Etkinliğin kaydını izlemek için: https://youtu.be/BpUL6DQkEgo


7 Şubat – Yeni Nesil Deneyim Oyunlaştırma Semineri

Oyunlaştırma Uzmanı, Ercan Altuğ Yılmaz’ın sunumuyla “Yeni Nesil Deneyim Oyunlaştırma” seminerinde #ÖğrenenTeknokentliler bir araya geldi. Seminerde, oyun tasarım tekniklerini dijital uygulama deneyimine entegre etmeyi öğrenmek üzerine bilgiler aktarıldı.


10 Şubat – İhracat Günlükleri #2

Genel Müdürümüz Doç. Dr. Deniz Tunçalp moderatörlüğünde Innogate firmalarımızdan SmartMessage ve Segmentify ile İhracat Günlükleri #2 etkinliğimizde bir araya geldik.

SmartMessage CEO’su Oğuz Küçükbarak: “Innogate ile hangi pazara odaklanmamız gerektiğini anladık. Bu sayede hedefe yönelik hareket ederek pazarımızı genişlettik. Şu an altı küresel ofiste, tüm dünyada 2.000’i aşkın müşteriye hizmet veriyoruz.”

Segmentify CEO’su Ergin Eroğlu: “Müşteriye dokunmadan satış yapmanın mümkün olmadığını ABD’ye gidince anladık.”


10 Şubat – Teknokentli Firmalar Başarılarını Paylaşıyor: Kron

Kron’un Genel Müdürü Mete Sansal; telekomünikasyon sektörüne yönelik yazılımlar ve siber güvenlik alanında çözümler üreten firmamız Kronun başarılarını bizlerle paylaştı.


12 Şubat – ABD Başkonsolosu İTÜ ARI Teknokent’i Ziyaret Etti

ABD Başkonsolosu Sayın Daria L. Darnell ve beraberindeki heyete İTÜ ARI Teknokent ziyaretleri için teşekkür ederiz.


13 Şubat – Girişimin 7 Büyük Semineri #B2C için Pazarlama

Girişimin 7 Büyük Semineri serisinin 3. Semineri Maçkolik, Masoma, Kokteyl, Admost firmalarının Kurucusu ve Melek Yatırımcı Erdem Yurdanur’un B2C için Pazarlama sunumuyla gerçekleşti. Erdem Yurdanur: “Bakınca iki exitim var, çok başarılı gözüküyorum. Ama bilmediğiniz bir sürü başarısızlığım var. O başarısızlıklarım sayesinde, başarılarımı elde ettim. Sakın vazgeçmeyin, yılmayın, umutsuzluğa kapılmayın.”

“Büyük düşünmek ben ne yapabilirim değil, biz ne yapabiliriz diye düşünmekle oluyor. Herkesi sizinle meç olacak bir yapboz gibi görüp, yapbozu büyütmenin peşinde olmalısınız.”

Etkinliğin kaydını izlemek için: https://www.youtube.com/watch?v=bhjcFuLzpiQ


17 Şubat – Innogate Open Day

Innogate Uluslararası Hızlandırma Programı‘mızın 13. dönemi birbirinden başarılı teknoloji firmalarımızın katılımıyla başladı!

12. dönem firmalarımızdan MTX’in Chief Operating Officer’ı Melis Bilgiç Aksarı ve Ark Signer’ın CEO’su Yasin Kahramaner, 13. dönem firmalarımıza Innogate Uluslararası Hızlandırma Programı ile global pazarda elde ettikleri tecrübelerinden bahsettiler.


18 Şubat – Girişimin 7 Büyük Semineri #B2B için Satış

Girişimin 7 Büyük Semineri’nin dördüncü seminerinde “B2B için Satış” sunumyla Logo Yazılım Yönetim Kurulu Başkanı Tuğrul Tekbulut İTÜ Çekirdek’te girişimciler ile buluştu.

Etkinliğin kaydını izlemek için: https://www.youtube.com/watch?v=XGlil-S5bgI


19 Şubat – InsurTech 101: Sektörün Acı Noktaları, Girişimciler için Fırsatlar ve Örnekler

İTÜ Çekirdek InsurTech Programı kapsamında ilk etkinliğimiz “Insurtech 101: Sektörün Acı Noktaları, Girişimciler için Fırsatlar ve Örnekler” İTÜ Çekirdek InsurTech Program Danışmanı ve Mentoru Okan Utkueri’nin sunumuyla gerçekleşti.

Okan Utkueri: “Distruption dediğimiz yıkıcı rekabet dalgası, henüz sigorta sektörüne gelmedi. Sektör hala ağırlıklı olarak eski usullerle, geleneksel bir yapıda çalışıyor. Dolayısıyla çok geniş bir ürün yelpazesi ve inanılmaz geniş bir paydaş kitlesine sahip sigorta sektöründe girişimcilerin önü çok açık.”

Etkinliğin kaydını izlemek için: https://www.youtube.com/watch?v=JYxsgdWKQIg


19 Şubat – Innogate ile Globalleşenler: Logiwa

Bulut tabanlı depo yönetim çözüm sistemi olan Logiwa‘nın Kurucu Ortağı Çağdaş Yıldız, Amerika’ya açılma süreçlerini paylaştı. Türkiye’de Trendyol, Koton, C&A gibi büyük markalarla çalışan Logiwa’nın 2015 yılında açılmaya karar verdiği Amerika’da bugün aralarında Pepsi’nin de olduğu 150’ye yakın müşterisi bulunuyor. Innogate ile Globalleşenler’de bu hafta Logiwa’yı dinliyoruz!


19 Şubat – Muhtasar SGK Birleşmesi ve İşçi Özlük Dosyası

19 Şubat’ta Muhtasar SGK Birleşmesi ve İşçi Özlük Dosyası seminerimizde #öğrenenteknokentli’ler ile bir araya geldik.


25 Şubat – Büyüme ve Ölçeklenebilirlik

Girişiminin 7 Büyük Semineri serisinde sahibinden.com’un CEO’su Burak Ertaş “Büyüme ve Ölçeklenebilirlik” sunumuyla İTÜ Çekirdekli girişimcilerle bir araya geldi.


25 Şubat – Teknoloji ile Üretelim Platformu Kuruldu

Paydaşları arasında bulunduğumuz #TeknolojiİleÜretelim Platformu’nun lansmanı gerçekleştirildi. İşbirliğiyle ilgili konuşan Genel Müdürümüz Doç. Dr. Deniz Tunçalp: “Bu platform ile girişimcileri, paydaş sektörlerle bir araya getirmeyi, yazılım teknolojileri eğitimi vermeye uygun eğitim sınıfları kurarak farklı sektörler için gerekli işgücü dönüşümüne destek olmayı hedefliyoruz.”


27 Şubat – Sigortacılıkta Dijital Dönüşüm

İTÜ Çekirdek InsurTech Programı kapsamında ikinci etkinliğimizi programın paydaşlarından olan Agito’nun katılımıyla gerçekleştirdik. Agito’nun CEO’su Mutlu Uğursal ve Proje Geliştirme Departmanı Başkan Yardımcısı Gülşah Sezek “Sigortacılıkta Dijital Dönüşüm” konumuyla girişimcilerimizle bir araya geldi.

Etkinliğin kaydını izlemek için: https://www.youtube.com/watch?v=E0ExBT0Rnsw


Gelişmelerimizden ve etkinliklerimizden haberdar olmak için sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz!

 

 

Benzer İçerikler

Yorum Gönder

Email adresiniz yayınlanmayacak. İşaretleri alanları doldurmak zorunludur.

4 − two =

Paylaşım