İTÜ ARI Teknokent’te Eylül’de Neler Oldu? 3 dakikada okunabilir

İTÜ ARI Teknokent’te Eylül ayında #sosyalteknokentli‘leri bir araya getiren ziyaretleri, etkinlikleri ve seminerleri sizler için derledik! #sosyalteknokentliler bu ayda birbirinden özel etkinliklerde bir araya geldi.

4 Eylül – Çekya Başbakanı İTÜ ARI Teknokent’i Ziyaret Etti

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Çekya Başbakanı Andrej Babis İTÜ ARI Teknokent’e ziyarette bulundu. Ziyarette, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Ar-Ge Teşvikleri Genel Müdürü Bilal Macit, Çekya Sanayi ve Ticaret Bakanı Karel Havlicek, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Alper Ünal, İTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Fuat Aydın ve İTÜ ARI Teknokent Genel Müdürü Doç. Dr. Deniz Tunçalp de hazır bulundu. İTÜ ARI Teknokent’e gerçekleştirilen ziyarette heyet, teknolojisi ile öne çıkan İTÜ ARI Teknokent firmalarından PayCore; İTÜ Çekirdek’te ise Teleporter, Hyggefoods, Bunsar ve Scoutium girişimlerimiz ile  bir araya geldi.

12 Eylül – Teknoloji Sohbetleri: En Büyük Gücünüz Beyniniz

Teknoloji Sohbetleri serisinin bu ay ki konusu nörobilim idi. “En Büyük Gücünüz: Beyniniz” semineri Danışman ve Mentor Murat Mercan ve Can Yücel’in sunumlarıyla İTÜ Magnet’te gerçekleşti. En Büyük Gücünüz: Beyniniz semineri başlığı altında nörobilim, nöropazarlama ve nöro Tasarım dikeylerini ele alındı. Murat Mercan: “Başarılı insanları hayatınıza katıp, onlara odaklanırsanız siz de başarılı olursunuz.


17-22 Eylül – İTÜ ARI Teknokent Teknofest’te

İTÜ Çekirdek girişimlerimizden image4io, Arvia, Baskıteklif, Bilimix, Swingo, Kodeco, Blocklearn, Sensemore ve Catalyst ile birlikte Teknofest’te idik. İTÜ Çekirdek girişimcilerimiz stantlarımızı ziyaret eden misafirlerimize girişimlerinden bahsetme fırsatı yakaladı. Detaylar: https://twitter.com/ariteknokent/status/1173908444866338817


24 Eylül – Tataristan Ekonomi Bakan Yardımcısı Ziyareti

İTÜ ARI Teknokent’te, Tataristan Cumhuriyeti Ekonomi Bakan Yardımcısı Sayın Rustem Sibgatullin ve beraberindeki heyeti ağırladık. Girişimcilerimizle de bir araya getirdiğimiz heyet ile yeni işbirliği fırsatlarını değerlendirdik.


25 Eylül – İTÜ Çekirdek Eğitim Sonu Jürisi

2019 son dönem girişimleri eğitim dönemlerini tamamladı. İTÜ Çekirdek eğitim dönemini tamamlayan girişimciler Eğitim Sonu Jürilerine sunum yaptılar. Eğitim Sonu Jürisi sonunda 49 girişimin Big Bang sürecine devam etmesine karar verildi.


 Şimdi Scale Up Zamanı!

Bir sonraki adıma hazır mısın? Şimdi Scale Up zamanı! Big Bang Startup Challenge 28 Kasım’da, Uniq İstanbul’da! Geleceğin teknolojilerine şahit olmak için hemen kayıt olun!


Gelişmelerden ve etkinliklerimizden haberdar olmak için sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz!

   
Benzer İçerikler

Yorum Gönder

Email adresiniz yayınlanmayacak. İşaretleri alanları doldurmak zorunludur.

5 − three =

Paylaşım