İTÜ ARI Teknokent’te Ağustos’ta Neler Oldu? 3 dakikada okunabilir

İTÜ ARI Teknokent’te Ağustos ayında #sosyalteknokentli‘leri bir araya getiren kulüp çalışmalarını, etkinlikleri ve seminerleri sizler için derledik! #sosyalteknokentliler bu ayda birbirinden özel etkinliklerde bir araya geldi.

2 Ağustos – Agito İnspirational Talk

Agito, düzenlemiş olduğu İnspirational Talk’ta İTÜ Çekirdek ile gerçekleştirdiği iş birliğini duyurdu! İş birlikçimiz Agito, İTÜ Çekirdek girişimlerimize mentorluk ve nakdi destek ödülü sağlayacak.

7 Ağustos – İTÜ Çekirdek Demoday

Türkiye’nin önde gelen yatırımcı, melek yatırım ağları ve VC’lerin yer aldığı İTÜ Çekirdek Demoday’de 11 İTÜ Çekirdek girişimimiz yatırımcı karşısına çıktı.


9 Ağustos – Innogate 12. Dönem Firmaları ABD Serüvenine Hazır

Innogate Uluslararası Hızlandırma Programı 12. Dönem firmaları ABD’ye gitmeye hazırlanıyor. 8 haftalık Türkiye Eğitim dönemini tamamlayan 8 Innogate firmamız programın ABD ayağına devam etmek üzere yola çıkıyor! 

Teknolojilerini ihraç etmeye hazırlanan 12. Dönem Innogate firmalarımız:


22 Ağustos – İTÜ Çekirdek Kuluçka Buluşmaları

Her ay Big Bang 2018’de yatırım ve ödül alarak Kuluçka aşamasına geçen İTÜ Çekirdek girişimcilerimizle bir araya geldiğimiz Kuluçka Buluşmaları’nda, ScaleX kurucusu ve yönetici ortağı Dilek Dayınlarlı konuğumuz oldu. Dayınlarlı girişimcilerimize; Startup’larda ölçeklenme, yatırım süreçleri ve globale açılma konularında bilgiler aktardı.


27 Ağustos – Küçük Uydu Teknolojileri Günümüzden Geleceğe

Teknokentli firmalarımızın sektörel uzmanlıklarını paylaştıkları Teknokentliler Anlatıyor serimizde, Gümüş Uzay Savunma Havacılık Genel Müdürü Murat Süer’in sunumuyla Küçük Uydu Teknolojileri Günümüzden Geleceğe başlıklı seminerimizi gerçekleştirdik. Murat Süer, sunumunda şu sözleri kaydetti: “Big bang patlamasından kaynaklı derin uzayda bozuntu sıcaklığı mevcut. Bunun anlamı; içerdeki enerji sabit ancak sıcaklık her milyon yüzyılda belirli düşüş eğilimi gösteriyor. Şu an uzay sıcaklığı 2.7 K’dir.”


İTÜ ARI Teknokent’te Ulaşım Artık Daha Eğlenceli

İTÜ kampüsünde ulaşıma yeni bir alternatif eklendi. Elektrikli scooter kiralama sistemi Palm artık İTÜ kampüsünde! Telefona indirilen uygulamadan kiraladığınız elektrikli scooter ile kolay ve eğlenceli bir ulaşım sağlayabilirsiniz.


Gelişmelerden ve etkinliklerimizden haberdar olmak için sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz!

 

 

 

 

 

 

Benzer İçerikler

Yorum Gönder

Email adresiniz yayınlanmayacak. İşaretleri alanları doldurmak zorunludur.

2 × 4 =

Paylaşım