HangaarLab ile Akıllı Gözlükle Uzaktan Yardım Al 2 dakikada okunabilir

Hangaarlab V-Sight Endüstriyel Artırılmış Gerçeklik Platformu İle Saha Ekiplerine Uzaktan Destek Oluyor!

HangaarLab, temelini İTÜ Çekirdek’te attığı ve İTÜ ARI Teknokent’te geliştirdiği V-Sight Endüstriyel Artırılmış Gerçeklik Platformu ile yurt içi ve yurt dışında 120 müşterisinin saha ekiplerine merkez ekiplerden uzaktan destek sağlamasına olanak tanıyor.

HangaarLab, inovasyon odaklı ürünler üreten bir girişim şirketidir. Görüntü işleme ve konum tabanlı servisler ile ürettiği katma değerli servisler ile AR-GE odaklı ürünler geliştirmektedir. Kurumsal iş uygulamalarının giyilebilir teknolojiler ile daha akıllı ve etkin saha iletişim ile aynı zamanda sahadan gelen görüntü, lokasyon ve diğer sensör verilerinin otomatik olarak değerlendirilerek, karar destek mekanizmalarına dahil edilmeleri sağlanmaktadır. Ulusal piyasada ürünün rakibi bulunmamaktadır. Uluslararası alanda rakipler tam anlamıyla ürünlerini bitirmedikleri için pazar payı rahatlıkla arttırılabilir düzeydedir. V-Sight benzerlerinden farklı olarak; platform bağımsız, modüler – uyarlanabilirlik, akıllı saat uyumlu, uygulama marketi, gerçek zamanlı veri aktarımı, yüz tanıma, API ve arttırılmış gerçeklik özellikleri ile öne çıkmaktadır.

V-Sight, giyilebilir cihazlar için yazılım platformudur. Akıllı gözlükler ve akıllı saatler üzerinde çalışacak iş uygulamalarının, görüntü işleme, kapalı ve açık mekan konum servisleri ve artırılmış gerçeklik teknolojileri ile kurumsal yazılımların üretileceği yazılım geliştirme platformudur. Teknolojik alt yapısı 3 aşamadan oluşmaktadır. Saha çalışanlarının giyilebilir cihazlarında çalışacak “V-Sight İstemci Uygulaması”, yüksek işlem gücü gereken işlemlerin yapıldığı “V-Sight Sunucuları” ve yönetimsel işlemlerin yapıldığı “kontrol paneli”nden oluşmaktadır. HangaarLab, müşterilerin çalışanları ile anlık saha iletişimi kurarak, sahadan gelen gerçek zamanlı görüntülerin değerlendirileceği ve bazı durumlarda otomatik uyarılar gönderilebileceği, bu sayede daha etkin bir saha yönetimi ve daha üretken bir saha otomasyonuna sahip olacağı bir platform geliştirmektedir. Ürettikleri platform sayesinde, kurumlar kendi iş modellerini platformun modüllerini kullanarak, akıllı gözlük ve akıllı saat marka ve işletim sistemi fark etmeksizin gerçekleştirebileceklerdir.

 

Benzer İçerikler

Yorum Gönder

Email adresiniz yayınlanmayacak. İşaretleri alanları doldurmak zorunludur.

four + 13 =

Paylaşım