Endüstriyel Temizlik Sektörünün İnovasyonu: Getratron 1 dakikada okunabilir

İTÜ ARI Teknokent firmalarından Getratron‘un geliştirdiği Get Elektrikli Araçlar, İstanbul Kongre Merkezi’nde yapılan Interclean İstanbul Endüstriyel Temizlik Teknolojileri & Hizmeleri Fuarı ve Konferansı’nda yer aldı.

Yerli Üretim Yol Süpürme Aracı, Yabancı Muadillerine Göre Yüzde 40 Daha Ucuz

Sıfır atık üreten, elektrikle çalışan ve yüksek emiş gücüyle yerdeki cam şişeleri bile süpürebilen yerli ve ileri teknoloji üretimi sokak temizleme aracı, 4 yıl önce kadın girişimci, endüstri ürünleri tasarımcısı Hilal Güngör tarafından kurulan GET Elektrikli Araçlar tarafından TÜBİTAK’ın desteğini alarak tasarlandı ve üretildi.

GET Elektrikli Araçlar Kurucu Genel Müdürü Hilal Güngör, “İki tane yol süpürme elektrikli aracı ürettik. Birici mobil olarak hareket eden, üzerinde ayakta insanın konumlandığı, yolda giderken cam şişeye kadar güçlü bir vakum gücüyle çekim yapan bir elektrikli yol süpürme makinası. Diğeri de altından fırçası olan, yoldaki çöpleri, adam üzerinde kullanıcı, personel üzerinden oturup kullanırken o da hareketiyle çekim yapabilen bir araç. Etraftaki kağıt, cam ve metal şişe gibi şeylerin çekimini yapabiliyor. Elektrikli, yerli, çok fonsiyonlu.”

 

 

Benzer İçerikler

Yorum Gönder

Email adresiniz yayınlanmayacak. İşaretleri alanları doldurmak zorunludur.

sixteen − 9 =

Paylaşım