Dünya Otomotiv Devlerinin Tercihi Maxim Integrated 1 dakikada okunabilir

Dünya otomotiv devlerinin gelecek nesil araçlarında kullanılmak üzere otonom ve ileri sürüş emniyet sistemleri için mikroçipler geliştiren Maxim Integrated, çalışmalarını İTÜ ARI Teknokent’te yürütüyor!

Maxim Integrated, Silikon vadisi şirketi olarak 35 yıldır 500 kişiyle 3 milyar mikroçip satıyor. İletişim, otomobil, sağlık gibi pek çok alanda kullanılan çipler, İTÜ ARI Teknokent’te geliştiriliyor. Maxim Integrated Türkiye’nin tasarladığı devreler arasında otonom otonom araçlar ve ileri sürüş emniyet destek sistemleri ağırlıklı olarak bulunmaktadır.

Maxim Integrated Hakkında:

Maxim Mikroelektronik Ltd. Şti. 2005 yılında Maxim’in bir Mikroelektronik (entegre devre) ar-ge merkezi olarak kurulmuştur. Ofisi İTÜ ARI Teknokent  içerisinde yer almaktadır.

Firma, otomotiv sektörüne emniyet ve uyarı akıllı kamera sistemleri, 360 derece surround-view, görüntü algılama ve otonom sürüş, çok yüksek çözünürlüklü navigasyon / dokunmatik ve çift yönlü ekran ön panel bilgi ve görüntü sistemleri gibi yeni nesil özellikler getirecek ve var olan özelliklerin performansını artıracak yüksek hızlı veri iletişimi entegre devreleri tasarımı ar-ge projeleri üzerinde çalışmaktadır.

Maxim Integrated’in tasarımları dünyanın en iyi otomobil üreticileri tarafından yeni nesil platformlar kazanmıştır. Yüksek hızlı karışık sinyal veri iletişimi alanında birçok ABD patenti alınmış olup, yeni patent başvuruları yapılmış ve yenileri planlanmaktadır.

Otomotiv sektörü veri iletişimi dışında, yeni nesil biyomedikal/çevresel ve görüntü sensör algoritmaları, yazılımları ve Elektronik Tasarım Otomasyonu alanında da ar-ge çalışmaları yapmaktadır.

 

Benzer İçerikler

Yorum Gönder

Email adresiniz yayınlanmayacak. İşaretleri alanları doldurmak zorunludur.

four × 3 =

Paylaşım