Tarıma Dijital Dokunuş: Doktar 1 dakikada okunabilir

Tarım için geliştirdiği IoT teknolojileri ile 117 farklı ürün ve 800.000 hektardan fazla tarlanın kontrol edilebilmesini sağlayan Doktar, tarımsal üretimin dijitalleşmesine katkı sağlıyor!

Doktar gıda ekosistemini bilginin yoğun kullanımı ve veriye dayalı kararlar ile optimize etme amaçlı bir tarım teknolojileri şirketidir. Bu amaç doğrultusunda tüm tarım değer zincirine uzaktan algılama, makine öğrenmesi, nesnelerin interneti gibi yeni teknolojilere dayalı ürünler geliştirmekte ve bunların geniş kitleler tarafından kullanımı için etkin dağıtım sistemleri ve iş ortaklıklarını kurmaktadır.

Dijital Tarım Ürünleri

Akıllı tarım vizyonumuzun bir parçası olarak Doktar sahadan nesnelerin internetine bağlı sensörlerle, uydudan ve diğer kaynaklardan tarımsal verinin toplanabilmesi için çözümler geliştirir; bunların verim artırıcı zirai aksiyona dönüşebilmesi çiftlik yönetim platformları ve makine öğrenmesi ve büyük veri işlemesi destekli uygulamalar üretir.

Kurumsal Servisler

Doktar tarım sektöründe faaliyet gösteren kuruluşların çiftçiye yakınlaşmasını sağlar, memnuniyet ve satış artırıcı çözümler sunar. Çiftçi öngörüsüyle iş kararlarını destekleyerek rekabet avantajı yaratır.

Benzer İçerikler

Yorum Gönder

Email adresiniz yayınlanmayacak. İşaretleri alanları doldurmak zorunludur.

two × one =

Paylaşım