Akademik Amaçlı Mekatronik Laboratuvarı Çözümleri: Acrome 1 dakikada okunabilir

2013 yılında, yenilikçi robotik ve mekatronik sistemler geliştirmek amacıyla kurulan, İTÜ ARI Teknokent firmalarımızdan Acrome; akademi için donanım, yazılım ve entegre eğitim yazılımı ile dünya çapında uygulamalı robotik deneyler ve eğitim sağlayıcısı olarak hizmet sunuyor. Odaklandığı 4 temel konuyu marka adına taşıyan Acrome’un ismi; “Otomasyon, Kontrol, Robotik ve Mekatronik” kelimelerinin baş harflerinden oluşuyor.

Acrome’un ürünleri, akademisyenlerin mühendislik laboratuvarlarında ölçüm ve yönetim hedeflerine ulaşmasını, üst düzey robotik çözümleri ise öğrencilere laboratuvar deney süreçlerinde uygulamalı bir deneyim sağlıyor. Şirketin geliştirdiği laboratuvar ekipman ve çözümleri, 15 farklı ülkeden 50’den fazla kurum, araştırma ve geleceğin yetenekli mühendislerini yetiştirmek amacıyla kullanılıyor.

2017 yılında, mobilya şirketi olan Nurus tarafından 1 milyon TL’lik yatırım yapılan Acrome’un geliştirdiği yeni nesil bulut tabanlı bir platform olan Riders ise 2021 yılında Boğaziçi Ventures ve Ak Portföy Girişim Sermayesi’nden 7,8 milyon TL yatırım aldı. Yeni yatırımlarıyla beraber globalde de çalışmalarını hızlandıran şirket, dünya pazarında robotik sistemleri ile çalışmalarına devam ediyor.

Acrome’nin web sitesine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Yorum Gönder

Email adresiniz yayınlanmayacak. İşaretleri alanları doldurmak zorunludur.

4 × one =

Paylaşım