Argenit’ten Dijital Sağlıkta Küresel Atak 2 dakikada okunabilir

Argenit’in İTÜ ARI Teknokent’te geliştirdiği mikroskop temelli medikal görüntüleme ve analiz sistemleri Türkiye’de ve dünyada  2 bini aşkın noktada kullanılıyor.

Argenit Bilgisayar Destekli Mikroskop Sistemleri Tic.Ltd.Şti. 1999 senesinden bu yana sektördeki faaliyetlerini Mediacybernetics/USA, PixeLINK/Kanada, Diagnostic Instruments/USA, Applied Spectral Imaging / Israil, Jenoptik/Almanya, Qimaging/Kanada gibi dünyanın önde gelen Dijital Kamera ve Görüntü Analiz firmalarının Türkiye tek yetkili satıcısı olarak başarı ile sürdürmektedir. Ticari kimlikleri, ilgili ürünlerde 10 senelik tecrübeye ve pazara sahip ithalatçı firma konumundadır.

ARGENIT, akademik ve ARGE çalışmalarındaki başarısını, ürünleşme ve ürünleri pazarlama konularında da göstererek 2012 ve 2013 yılında üst üste bilişimde yerli ürün satışında ilk 100 firma arasına girmiştir. Firmanın sahada çalışan 2000 i aşkın dijital mikroskop sistemi bulunmaktadır.

Şirketin vizyonu; ilgi alanında, dünya ölçeğinde en başarılı ürünleri geliştiren, global bir yenilikçi ar-ge şirketi olmaktır. Misyonu ise; 10 yıllık ürün ve piyasa tecrübeleri ile bu konulardaki akademik birikimi, iç ve dış piyasada değeri olan yenilikçi ürüne dönüştürmek ve bu konuya odaklanarak iç piyasanın ihtiyacı olan ürünleri ekonominin ve üniversitelerin AR-GE ve Kalite Kontrol Birimlerine TÜRKÇE kullanım kolaylığı ile sunmak dolayısı ile sektörün bu alandaki yurt dışı ithalat rakamlarını ve bağımlılığını minimuma indirgemek ve takiben ürünlerini ihracatçı firma kimliği kazanarak yurt dışı pazarlarda Türk Malı kimliği ile pazarlamaktır.

Firmanın geliştirdiği ürünlerden bazıları:

• KameraM – Dijital Mikroyapı Görünteleme ve Analiz Sistemi

• AKAS – Argenit Kromozom Analiz Sistemi (Karyotipleme ve FISH)

• otoAKAS – Otomatik Metafaz Tarama Sistemi

• Comet Assay Görüntüleme ve Analiz Sistemi

• KabloM – Kablo Ölçüm Sistemi

• MetaliM – Metal mikroyapı ölçüm ve analiz sistemi olarak sıralanabilir.

 

Benzer İçerikler

Yorum Gönder

Email adresiniz yayınlanmayacak. İşaretleri alanları doldurmak zorunludur.

5 × one =

Paylaşım