Vodafone Teknoloji Adıyla Faaliyet Gösteren OKSİJEN Büyüyor 1 dakikada okunabilir

İTÜ ARI Teknokent firmalarından ve Vodafone Teknoloji adıyla faaliyet gösteren OKSİJEN, teknoloji çözümleriyle büyümesini sürdürüyor. Mobil ve sabit iletişim sektöründe lokasyon bazlı servisler, kurumsal ve bireysel çözümler, akıllı iletişim çözümleri gibi alanlarda faaliyet gösteren şirket, teknoloji ihraç ettiği ülkelere İngiltere, Almanya, Hollanda ve Avusturya’dan sonra İtalya’yı da ekledi.

Vodafone Türkiye’nin “Global İnovasyon Merkezi” olan OKSİJEN, İtalya’da devreye alınan ve Türkiye’deki mühendislerin çalışmalarıyla üretilen mobil şebeke konumlandırma ürünü (GMLC) ile 112 numaralı acil aramalar sonrasında abonenin o anda bulunduğu lokasyonu belirleyip Acil Arama Merkezi’ne bildiriyor. Ürün böylece, herhangi bir mobil uygulama kurulumu gerektirmeden kullanılabilmesiyle de avantaj sağlıyor. Ürün ayrıca sahip olduğu özellikler sayesinde, ilk yardım aramalarında konum bazlı acil müdahale imkânı gibi sosyal faydalar sağlamasıyla da dikkat çekiyor.

Türkiye’nin önde gelen teknoparklarından İTÜ ARI Teknokent içinde AR-GE merkezine sahip olan şirket, 30’u aşkın ülkede 400 milyonun üzerinde abone için teknoloji üretiyor. Teknolojileriyle mobil iletişim sektöründe Türkiye’nin dünyaya açılan penceresi olan OKSİJEN, Türkiye mobil iletişim sektörünün de gelişimine ve uluslararası arenada konumlanmasına ön ayak oluyor.

Benzer İçerikler

Yorum Gönder

Email adresiniz yayınlanmayacak. İşaretleri alanları doldurmak zorunludur.

four × 2 =

Paylaşım