İTÜ ARI Teknokent’te Ocak’ta Neler Oldu? 5 dakikada okunabilir

Her ay İTÜ ARI Teknokent’teki tüm gelişmeleri derlediğimiz “İTÜ ARI Teknokent’te Bu Ay Neler Oldu?” içeriğimiz sizlerle! Ocak ayında Teknokent’te hangi etkinlikler, seminerler, röportajlar ve ziyaretler gerçekleşmiş gelin birlikte inceleyelim. Keyifli okumalar! 😊

7 Ocak – İhracat Günlükleri

İTÜ ARI Teknokent’in Uluslararası Hızlandırma Programı Innogate’in düzenlemiş olduğu İhracat Günlükleri etkinliğimizde Genel Müdürümüz Doç. Dr. Deniz Tunçalp’in moderatörlüğünde SBS ve Logiwa’nın Innogate’e katılarak Türkiye’den ABD’ye uzanan globalleşme hikayelerini dinledik. Etkinliğimizde Genel Müdürümüz Doç.Dr. Deniz Tunçalp şu sözleri kaydetti: “Innogate olarak firmalarımızın Ar-Ge’sini Türkiye’de konumlandırıp, yurt dışında satış operasyonlarını yürütmelerini hedefliyoruz. Bu noktada da birçok başarı hikayemiz var. Firmalarımızın Türkiye’den globale açılan yolculuğuna şahit olmaktan ve ülkemizin ihracatını desteklemekten çok mutluyuz.”

Etkinliğimizin canlı yayın kaydını izlemek için 👉 https://www.facebook.com/innogateorg/videos/2486236931486022


8 Ocak – The Wharton School İTÜ ARI Teknokent’i Ziyaret Etti

The Wharton School İTÜ ARI Teknokent’i ziyaret etti. The Wharton School’dan katılan ABD’li öğrenciler ve akademisyenler ziyaretlerinde İTÜ ARI Teknokent’teki gelişmelerden ve teknolojilerden haberdar oldular.


13 Ocak –  Teknokentli Firmalarımız Başarılarını Anlatıyor: Orthero

Diş teli kullanmadan dişlerdeki çarpaşıklığın giderilmesini sağlayan İTÜ ARI Teknokent firmalarımızdan Orthero şeffaf plaklar sayesinde yenilikçi çözümler sunuyor. Orthero Kurucu Ortağı, Aydın Dikkulak: “20.000’in üzerinde hasta tedavi ettik ve 3.000’in üzerinde hekim ile çalışmaktayız.”


13 OCAK 2019 – Türkiye Cumhuriyeti Dijital Dönüşüm Ofisi İTÜ ARI Teknokent Ziyareti

Türkiye Cumhuriyeti Dijital Dönüşüm Ofisi, İTÜ ARI Teknokent’i ziyaret etti. Genel Müdürümüz Doç. Dr. Deniz Tunçalp, Girişimcilik Programları Bilgilendirme Sunumu ile bilgilendirmede bulundu.

İTÜ ARI Teknokentli firmalarımızdan Kron, Ölçsan ve Tazi sunumlarını yaparken, T.C. Dijital Dönüşüm Ofisi’nden gelen heyet İTÜ Çekirdek ve İTÜ Magnet’e de ziyarette bulundular.


15 Ocak- İTÜ Çekirdek InsurTech Programı

Türkiye’nin girişimcilik ve inovasyon üssü İTÜ ARI Teknokent öncülüğünde, sigorta sektörünün önde gelen kuruluşları Agito, Aksigorta, Allianz, AvivaSA, Eureko Sigorta, Güneş Sigorta, HDI Sigorta, Sigorta Cini ve Vakıf Emeklilik güçlerini birleştirdi ve İTÜ Çekirdek InsurTech Programı’nı hayata geçirmek için harekete geçti. Programın detayları 15 Ocak 2019, Çarşamba günü İTÜ ARI Teknokent’te gerçekleşen basın lansmanında duyuruldu. Program kapsamında sunulan pek çok desteğin yanı sıra, girişimlerin sektöre erişimi sağlanacak ve başarılı olan girişimlere 1 milyon TL ödül can suyu olarak verilecek.

InsurTech Programı’mız hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

InsurTech Programı’na Başvurmak için tıklayınız.


27 Ocak – Kuluçka Buluşmaları

Genel Müdürümüz Doç. Dr. Deniz Tunçalp’in katılımıyla Big Bang 2019’da yatırım, ödül ve hibe alarak Kuluçka aşamasına geçen İTÜ Çekirdek girişimcilerimizle Kuluçka Buluşmaları’nda bir araya geldik. Girişimcilerimizin Big Bang sonrası gelişmelerinden haberdar olduk.


27 Ocak – Genel Müdürümüz Doç. Dr. Deniz Tunçalp İş’te Fikir Programına Konuk Oldu

İTÜ ARI Teknokent Genel Müdürümüz Doç. Dr. Deniz Tunçalp, Ali Rıza Babaoğlan’nın sunumuyla Ekotürk ekranlarında yayınlanan İş’te Fikir programına konuk oldu. Programda, İTÜ ARI Teknokent, İTÜ Çekirdek, İTÜ Magnet ve Innogate’in gelişmelerinden bahseden Genel Müdürümüz, İTÜ Çekirdek’in yeni programı InsurTech’e değindi.


28 Ocak – Hakkı Alkan İTÜ ARI Teknokent’te!

 

Shift Delete’in kurucusu Hakkı Alkan İTÜ Çekirdek’i ziyaret etti. Alkan, İTÜ Çekirdek gelişmeleri hakkında bilgi sahibi oldu ve girişimlerimizi dinleyerek teknolojilerinden bilgi edindi.


28 Ocak – Türkiye’de Teknoloji ve Girişimcilik Semineri

Her yıl İTÜ Çekirdek’te gerçekleşen ve girişimcilik ekosisteminin ihtiyaçlarını karşılayan Girişimin 7 Büyük Semineri serisi İTÜ ARI Teknokent Genel Müdürümüz Doç. Dr. Deniz Tunçalp’in Türkiye’de Teknoloji ve Girişimcilik semineri ile başladı.

Seminerin canlı yayın kaydını izlemek için: https://www.facebook.com/itucekirdek/videos/158732612230482/

Program Detayı:

Girişimin 7 Büyük Seminer Serisi’nde Türkiye’de girişimciliğe ilgi duyan herkese, girişimciliğin tüm alanları hakkında bilgi verecek bir kaynak oluşturacak birbirinden iyi konuşmacılar 7 hafta boyunca programa konuk olacak. Bir girişim serüveninde; takımın kurulmasından yatırım süreçlerine kadar girişimcinin ihtiyacı olan tüm konuların işlenecek.

#2 Ürün-Pazar Uyumu – Koray Bahar/ EMEA Strateji Başkan Yardımcısı, Sovos Foriba- 4 Şubat

#3 B2C için Pazarlama- Erdem Yurdanur/ Kurucu, Maçkolik- 13 Şubat

#4 B2B için Satış – Tuğrul Tekbulut/ Yönetim Kurulu Başkanı, Logo Yazılım- 18 Şubat

#5 Büyüme ve Ölçeklenebilirlik- Burak Ertaş/ sahibinden.com- 25 Şubat

#6 Yatırım Süreçleri ve Değerleme – Cem Sertoğlu/ Kurucu Ortak, Earlybird Venture Capital- 3 Mart

#7 Şirket Kurulumu ve Ortaklık Yapıları – Okan Arıcan/ Avukat, BTS&Partners- 17 Mart


30 Ocak – T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı “Genç Girişimcilerle Buluşma” Etkinliği

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın “Genç Girişimcilerle Buluşma” etkinliğinin ikincisi bugün, Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Dr. Mehmet Kasapoğlu’nun katılımıyla İTÜ Magnet’te gerçekleşti.


Gelişmelerimizden ve etkinliklerimizden haberdar olmak için sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz!

 

 

Benzer İçerikler

Yorum Gönder

Email adresiniz yayınlanmayacak. İşaretleri alanları doldurmak zorunludur.

19 − 3 =

Paylaşım