OO-Kuma Yatırım Aldı 1 dakikada okunabilir

İTÜ ARI Teknokent firmalarımızdan OO-Kuma, Teknogirişim Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’ndan yatırım aldı.

Kuveyt Türk’ün yüzde 100 iştiraki olarak yatırım fonlarının kurulumu ve yönetimi hizmeti veren KT Portföy Yönetimi A.Ş., teknoloji odaklı şirketlere erken aşama yatırım gerçekleştirmek amacıyla kurulan Teknogirişim Girişim Sermayesi Yatırım Fonu ile teknolojiye odaklanan markalara yatırım yapmaya devam ediyor. Teknogirişim Girişim Sermayesi Yatırım Fonu, İTÜ ARI Teknokent firmalarından ve 3 Boyutlu Yazıcı ve sarf malzemeleri üreten OOKUMA‘ya ve yapay görme temelli kalite kontrol ürünleri üreten Visiomex ve yatırım yaptı. Yatırımlar ile ilgili değerleme veya yatırım miktarı ile ilgili herhangi bir bilgi henüz açıklanmadı.

Arda Kocaman ve Gökhan Gönültaş tarafından kurulan OOKUMA; 3 boyutlu yazıcı teknolojileri için dünya pazarına hizmet eden yüksek kaliteli, güvenilir ve geniş ürün yelpazesine sahip makina, malzeme ve yazılım üretiyor.

İTÜ ARI Teknokent bünyesinde araştırma geliştirme faaliyetlerini sürdüren OOKUMA, geliştirdiği çözümleri kullanıcılarına, kendine ait üretim tesisinde seri üretim yaparak ulaştırıyor. OOKUMA sektöründe ana oyuncu olmayı hedefleyerek kullanıcılarının 3 Boyutlu yazıcı teknolojilerindeki tüm ihtiyaçları karşılayan tek adres olmak adına yatırımlarına ara vermeden devam etmeyi de hedefliyor.

Kaynak: https://webrazzi.com/2020/02/18/teknogirisim-girisim-sermayesi-yatirim-fonu-ndan-ookuma-ve-visiomex-e-iki-yeni-yatirim/

Benzer İçerikler

Yorum Gönder

Email adresiniz yayınlanmayacak. İşaretleri alanları doldurmak zorunludur.

twenty − seven =

Paylaşım