Nevotek’ten, Otellerde ‘Temassız’ Mobil İletişim Dönemi 4 dakikada okunabilir

İTÜ ARI Teknokent firmalarımızdan Nevotek’in ürünü GRACE konuk mesajlaşma platformu ile otellerde telefon ve TV kumandalarının yerini konukların mobil telefonları alıyor.

Otel Teknolojileri sektöründe faaliyet gösteren Nevotek, otellere yönelik, konukların “herhangi bir uygulama indirmeden” kendi cep telefonları üzerinden servis alabileceği 2 yeni çözüm duyurdu.

İçinde bulunduğumuz Covid-19 döneminde, insanlar gideceği mekanları seçerken en hijyenik ortamı sunanları tercih ediyor. Özellikle otel, tatil köyü gibi konaklama tesisleri tercihlerinin başında, kalabalık ortamlarda bulunmadan güvenli ve hızlı şekilde hizmet almak geliyor. Bu nedenle, otel yöneticilerinin mevcut ve potansiyel konuklarıyla sürekli bağlantıda kalması ve etkileşimlerini iyileştirmesi Covid-19 döneminde çok daha önemli hale geldi.

Konaklama sektörü için 20 yıldır dünya çapında bulut tabanlı iletişim çözümleri sağlayan Nevotek, otellerin değişen konuk deneyimlerini karşılamalarına yönelik 2 yeni çözüm duyurdu. Oteller için geliştirilen ve otel yönetim sistemleri ile entegre çalışan bu çözümlerin fark yaratan özelliği, hiçbir uygulama olmaksızın misafirlerin “anında ve temassız” isteklerinin yerine getirilmesini sağlamaları.

GRACE Konuk Mesajlaşma Platformu:

GRACE, konukların herhangi bir uygulamayı indirmeden, WhatsApp, SMS, Messenger, WeChat gibi kendi mesajlaşma araçları ile otellerle istedikleri zaman karşılıklı iletişim kurmalarına olanak tanıyor.

Otelin mevcut Otel Yönetim Sistemine (PMS) kolayca entegre edilen GRACE ile örneğin, bir misafirin oda numarasını ya da ismini belirtmeden sadece “İlave yastık” yazarak Whatsapp veya Messenger üzerinden otele mesaj göndermesi yeterli. Otel personeli, tek bir ekran üzerinde mesajlarının gelmesinden itibaren konukları tanıyor, önceki kalış bilgilerini görebiliyor, ismiyle hitap edip talebi ilgili birimlere iletip takip edebiliyor, analiz özellikleri ile konuğun memnuniyet durumunu anlayabilip ihtiyaçları konusunda hızlı hareket ediyor, bir yandan da otele daha fazla gelir elde etmek için de yeni kapılar açabiliyor.

NevoTOUCHLESS Temassız Telefon ve TV kumanda sistemi:

NevoTOUCHLESS, misafirin kendi mobil cihazından TV uzaktan kumandası ve oda içi telefon işlevlerini birleştiriyor, dokunmatik oda içi kontrolleri sağlıyor. Oda içerisinde ortak kullanılan cihazlara dokunmak, NevoTOUCHLESS ile konuğun cep telefonu üzerinden en aza iniyor. NevoTOUCHLESS ile konuklar otel servislerine, IPTV teknolojisiyle etkinleştirilen TV ekranındaki bir QR kodunu tarayarak kolayca erişiyor.

NEVOTEK, OTELLERE COVID-19 DÖNEMİNDE FARK YARATAN KONUK DENEYİMLERİ GELİŞTİRİYOR

GRACE ve NevoTOUCHLESS, konuklarla otel personeli arasında yüz yüze etkileşimi azaltırken, kişisel etkileşimleri ve iş verimliliğini koruyor. Örneğin, oteller konukların oda servisi siparişlerini ve her türlü soru, şikâyet ve taleplerini hızlandırarak konukların deneyimlerini geliştirebiliyorlar.

Nevotek CEO’su Tankut Turhan yaptığı açıklamada, “Oteller ve konuklar artık hijyenik ve kolay erişilebilir hizmetlere çok daha fazla önem veriyor. Biz de bunlarla ilgili endişeleri gidermeye yönelik 2 yenilikçi çözüm geliştirdik. Grace ve NevoTOUCHLESS, otellerdeki konuk deneyiminin güvenli, hijyenik, akıllı ve kolay kullanımı için tasarlandı” dedi. Bu çözümlerin “mobil uygulama olmadığını” vurgulayan Turhan, “Benzersiz misafir deneyimi sağlayan iletişim çözümlerimizin konaklama sektöründe fark yaratmasından heyecan duyuyoruz” diye ekledi.

Grace neler sunuyor:

* Karşılıklı iletişim – İlgili otel ekipleri, mesaj gelir gelmez tek bir ekran üzerinden misafire sormadan misafir bilgilerini anında görebiliyor ve kişiye özel cevap yazabiliyor.

* Anında Mesajlaşma – Misafirler, başka bir uygulamayı indirmelerine gerek kalmadan gerçek zamanlı olarak, kendi tercih ettikleri mesajlaşma uygulamasıyla istekte bulunuyorlar.

* Yapay Zeka destekli Chatbot ile daha hızlı yanıt – Grace, sık sorulan sorulara önceden hazırlanmış yanıt önerileriyle personele hız kazandırıyor.

* Görev atama / yönlendirme – İlgili otel yöneticisi, mesajları ilgili personele yönlendiriyor ve mesaj ekranından ayrılmadan iç takip süreçleri oluşturuluyor.

* Çok dilli – Grace bir çok dili destekliyor.

* Analiz – Raporlama – Otel yönetimi, personelin talebi yerine getirme performansını, talep çeşitlerini, misafir memnuniyetini kolayca izleyebilir, iyileştirmeler planlayabilir.

* Kolay entegrasyon – Önde gelen Otel yönetim sistemleriyle (PMS) sorunsuz entegrasyon

NevoTOUCHLESS’ın öne çıkan özellikleri:

  1. QR kodu ile “temassız” iletişim –Konuklar sadece TV’de QR kodunu tarayarak istedikleri servislere erişirler, tercihlerini kişiselleştirir.
  2. İndirmeye gerek olmayan mobil uygulama –NevoTOUCHLESS, misafirlerin, ilave uygulama olmadan mobil cihazlarıyla otelin mevcut IPTV sistemleri entegrasyonu ile konuk deneyimini geliştirir.
  3. Temassız etkileşim-Konuklar, mobil cihazlarını TV programlarını kontrol etmek, oda servisi siparişleri vermek ve uyanmayı ayarlamak için uzaktan kumanda olarak kullanabilirler.
  4. Oda telefonuna dokunmadan sipariş verme:Konuklar kendi cep telefonları ile otelin telefon santrali üzerinde arama yapma ve aranma özelliği
  5. Basılı malzemeye gerek yok –Konuklar, tüm oda içindeki duyuru, liste, fihrist gibi bilgilere, kendi mobil cihazları ile çevrimiçi olarak ulaşabilir.
  6. Ek ürüne gerek yok-NevoTOUCHLESS, IP tabanlı santraller ile kullanılabilir, NevoTV ve VIPConnect altyapısı olan veya olmayan tüm otellerde farklı özelliklerle etkinleştirilebilir.
  7. Alexa ile entegrasyon:Sesli kişisel asistans ile oda kontrol imkânı.

Benzer İçerikler

Yorum Gönder

Email adresiniz yayınlanmayacak. İşaretleri alanları doldurmak zorunludur.

2 + 9 =

Paylaşım