Türkiye’de Pregreg Üreten İlk Firma Nanokomp 1 dakikada okunabilir

Nanokomp, termoset esaslı prepreg üretimi konusunda Türkiye’de kurulmuş olan ilk şirkettir.

İstanbul – Türkiye’de kurulmuş olan Nanokomp İleri Teknoloji Malzemeleri bir araştırma-geliştirme şirketi olup ulusal ve küresel pazarda ileri teknoloji malzemelerine yönelik taleplerin karşılanması ve gerekli çözümlerin üretilmesi konusunda hizmet vermektedir.

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu’nun (TÜBİTAK) destekleri ile kurulan şirketimiz, termoset esaslı prepreg şeritlerin ve kompozit plakaların üretimi konusunda uzmanlaşmış olup aynı zamanda yeni nesil prepreg üretim hatlarının üretimi konusunda da çalışmalar yürütmektedir. Bununla birlikte, mühendislik malzemelerinde kullanılan nanoteknoloji uygulamalarında ve ilgili projelerin hazırlanması konularında da danışmanlık hizmeti vermektedir.

Termoset esaslı prepreg üretimi konusunda Türkiye’de kurulmuş olan ilk şirket olmanın gururunu yaşayan Nanokomp şirketi, savunma, havacılık, denizcilik, enerji ve inşaat gibi stratejik endüstri alanlarında kullanılan kompozit malzemelere duyulan ihtiyacı karşılamak için ulusal ve küresel pazarda liderliği hedeflemektedir.

Benzer İçerikler

Yorum Gönder

Email adresiniz yayınlanmayacak. İşaretleri alanları doldurmak zorunludur.

1 × four =

Paylaşım