İTÜ ARI Teknokent’te Nisan’da Neler Oldu? 6 dakikada okunabilir

İTÜ ARI Teknokent’te Nisan ayında gerçekleşen kulüp çalışmaları, etkinlikler ve seminerleri sizler için derledik!

2 Nisan – İTÜ Çekirdek Mentor Buluşması

İTÜ Çekirdek girişimcilerimizin her zaman yanlarında olan mentorlarımızla bir araya geldik! Etkinlikte, Genel Müdürümüz Doç. Dr. Deniz Tunçalp: “İTÜ Çekirdek ekosistemi mangal yürekli girişimciler ve onlara daima destek olan mentorlarımız sayesinde ayakta.” sözlerini kaydetti.

 


3 Nisan – Ürün Yönetimi İş Önceliklendirme Semineri #öğrenenteknokentlileri Bir Araya Getirdi!

#öğrenenteknokentliler Zülfikar Karakaya’nın sunumuyla Ürün Yönetimi İş Önceliklendirme Semineri’nde bir araya geldi. Ürün yönetimi ve iş önceliklendirme konusunda bilgi aktaran Karakaya; “Portföy ve Ürün yönetiminde, ürünleri, gereksinimleri, özellikleri belirlemek kadar onları önceliklendirmek de önemlidir. Portföy seviyesinde, ürün seviyesinde, iterasyon seviyesinde, günlük seviyede sürekli önceliklendirmeler yapmak, daha tahminlenebilir, daha yönetilebilir ve daha değerlikli ürünler geliştirmemize yardımcı olur.” sözlerini kaydetti.  


4 Nisan – Art Tech Talks

Dolunay Obruk’un moderatörlüğünde gerçekleşen Art Tech Talks etkinliğinin ilk serisi İTÜ Magnet’te gerçekleşti! Programın ilk katılımcısı Keiretsu Forum Türkiye’nin Genel Müdürü Duygu Eren’in katılımı ile gerçekleşti. Güncel sanat, teknoloji, yaratıcı endüstriler ve sanat ekonomisi konuları üzerine samimi bir sohbet gerçekleşti.  


Yoga, Nefes ve Meditasyon uzmanı Yasemin Karslıoğlu Ünver’in sunumuyla Mindfullnes Bilinçlendirme, Nefes ve Beden Farkındalığı etkinliği İTÜ Magnet’te yoğun bir ilgi ile gerçekleşti! Modern yaşamın getirdiği yoğun stresi ve buna bağlı olarak yaşanılan sorunları yönetebilmek; olumlu bir bakış açısı ve doğru nefes egzersizleri üzerine uygulamalı bir etkinlik gerçekleşti.

Etkinliğin canlı yayın kaydını izlemek için: https://www.facebook.com/itumagnet/videos/346514479321855/  


15 Nisan – Lezzet Şenliği

15 Nisan’da başlayan ve bir ay sürecek olan Lezzet Şenliği’nin tadını #sosyalteknokentli’ler çıkarttı. İlk hafta hot dog ve hamburger lezzetleriyle buluşan #sosyalteknokentli’ler, ikinci hafta waffle ve kahve, üçüncü hafta ise tavuk – pilavın tadını çıkarttı!  


17 Nisan – Fikri Haklar ve Rekabetçi Piyasalardaki Etkisi

Teknokentli firmaların sektörel uzmanlıklarını paylaştıkları seminer serisi Fikri Haklar ve Rekabetçi Piyasalardaki Etkisi, Teknokentlileri bir araya getirdi! Yapı Kredi Teknoloji’nin AR-GE Koordinatörü Mustafa İŞBİLEN’in sunumu ile Fikri haklar, fikri hakların nasıl korunabilirliği, koruma süresi, korumanın coğrafi sınırları ve fikri hakların rekabetçi piyasalardaki etkisi hakkında bilgilendirmelerde bulundu.


18 Nisan – Term Sheet Nasıl Okunur?

İTÜ Magnet’te gerçekleşen Teknoloji Sohbetleri serisinin konuğu Collective Spark fonunun Partnerlerinden Atıl Erken oldu. Atıl Erken sunumunda, girişim sermayesi ve yatırım alma sürecinde olan bir girişimin karşılaştığı ilk belgelerden olan Term Sheet maddelerinden ve bu maddelerin anlamlarından bahsetti. Katılımcıların sorularını yanıtlayan Erken; “Yatırım süreci uzun bir yol. Collective Spark olarak girişime yatırım yapmaya nerede başlayacağımızı ve nerede ayrılacağımızı belirleyip, hedeflerimizi netleştiriyoruz. Her zaman en son karar veren girişimcidir. Yatırım yaparken; girişimin pazar büyüklüğü, takımı, iş modeli ve onu nasıl scale edebileceği konularına dikkat ediyoruz.” dedi.

Etkinliğin canlı yayın kaydını izlemek için: https://www.facebook.com/itumagnet/videos/2018184311821103/  


Ticaret Uzmanı Suat Gülsoy’un sunumu ile Ticaret Bakanlığı Tarafından Bilişim Sektörlerine Sağlanan Destekler semineri #öğrenenteknokentli’leri bir araya getirdi. Gülsoy, sağlanan destekler hakkında bilgilendirmede bulunurken, katılımcıların sorularını yanıtladı.

 


25 Nisan – Docker Konteyner ve Kubernetes ile Orkestrasyon

#öğrenenteknokentli’ler Docker Konteyner ve Kubernetes ile Orkestrasyon seminerinde buluştu! Bilge Adam, Yazılım ve Veri Çözümleri Birim Müdürü Taylan Bakırcıoğlu: “Docker, konteyner teknolojisini kullanarak uygulama oluşturma, dağıtma ve çalıştırma işlemlerini kolaylaştırmak için tasarlanmış bir araçtır. Docker ile tek bir işletim sisteminde, birbirinden bağımsız uygulamalar çalıştırabilir.”


27 Nisan – #sosyalteknokentli’ler Fotoğrafçılık Kulübü’nde!

Fotoğrafçılık Kulübü’nün ilk serisi tamamladı! #sosyalteknokentli’leri bir araya getiren Fotoğrafçılık kulübü 5 haftalık eğitim serisini tamamladı. Son ders Cankurtaran’da dış çekim ile gerçekleşti. Kulüp üyelerinin dış çekimde çektiği fotoğraflar ile İTÜ ARI Teknokent’te bir sergi düzenlenecek!

Fotoğrafçılık kulübünün 2. Kuru başlıyor! Gelişmelerden haberdar olmak için sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz!

 

 


 

Benzer İçerikler

Yorum Gönder

Email adresiniz yayınlanmayacak. İşaretleri alanları doldurmak zorunludur.

one × five =

Paylaşım