İTÜ ARI Teknokent’te Mayıs’ta Neler Oldu? 4 dakikada okunabilir

İTÜ ARI Teknokent’te Mayıs ayında gerçekleşen kulüp çalışmaları, etkinlikler ve seminerleri sizler için derledik!

2 Mayıs – Avrupa Açık Bankacılık Sistemi (PSD)

Avrupa Açık Bankacılık Sistemi (PSD2) semineri, Haluk İnanmış’ın sunumu ile İTÜ ARI Teknokent’te #öğrenenteknokentli’leri bir araya getirdi. Halil İnanmış katılımcıların sorularını yanıtladı. Halil İnanmış: “PSD2 özellikle yurt dışına yönelik gelişim katetmek isteyen firmalar için büyük önem taşıyor. 28 ülke için optimize edilmiş bu altyapıdan faydalanmak önemli bir değer oluşturacaktır.”

3-4 Mayıs Ar-Ge ve Inovasyon Fuarı

Türkiye Inovasyon Haftası kapsamında düzenlenen Ar-Ge ve İnovasyon haftası İstanbul Kongre Merkezinde gerçekleşti. İTÜ ARI Teknokent firmalarımızdan; İltema, Filamex, Melina Aero, Smarttech Denizcilik, Miops ve Memsis fuarda yer aldı.


4 Mayıs – Teknokentliler Trekking’te

#sosyalteknokentli’leri Trekking etkinliğinde bir araya geldi. #sosyalteknokentli’ler iş stresini, yoğun yaşam temposunu ve şehrin bunaltıcı kalabalığını geride bırakarak Yalova, Erikli Yaylası ve Şelalesi’ni gezdi.


10 Mayıs – OİB Geleceğin Tasarımı Yarışması

İTÜ Çekirdek paydaşımız OİB’in düzenlediği Otomotivin Geleceği Tasarım Yarışması’nı heyecanla takip ettik. Geleceğin otomobillerini tasarlayacak girişimcilerimizi İTÜ Çekirdek’e bekliyoruz.


10 Mayıs – Innogate Demo Day

Innogate Uluslararası Hızlandırma Programı 10. Dönemi Otomotiv ve Mobilite dikeyinde gerçekleşiyor. Dönem Otomotiv ve Mobilite firmaları için Türkiye’de dört haftalık eğitim ve mentorluk dönemi Demo Day ile sonlandı. ABD’ye gidecek 8 firma; hedef belirleme, dijital pazarlama ve randevu alma sürecine başlayacak.


17 Mayıs – EU Projects Info Day

Innvotek Ltd.’nin Genel Müdürü Shaid Mughal ve Innvotek Ltd. Türkiye Temsilcisi Dr. Mustafa Yavuz’un sunumlarıyla #öğrenenteknokentli’ler EU Projects Info Day’de bir araya geldi.


22 Mayıs – Teknokentli Fotoğraf Kulübü İleri Fotoğraf Atölyesi

Fotoğrafçılık Kulübü’nün 2. kurunda, ileri aşama fotoğrafçılık ile #sosyalteknokentli’leri bir araya getirdi. İleri aşama fotoğrafçılık kurunda #sosyalteknokentli’ler, makro fotoğraf çekimi, portre çekimi, manzara fotoğrafçılığı gibi konularda teknikler öğrenecek.

Fotoğrafçılık Kulübü’nün ileri aşama fotoğrafçılık 2. dersinde çekilmiştir.


24 Mayıs – Global Ölçekte Star bir Ekip Nasıl Oluşturulur?

Teknokentli firmaların sektörel uzmanlıklarını paylaştıkları #teknokentlileranlatıyor serisinde, Arda Bafra “Global Ölçekte Star Bir Ekip Nasıl kurulur ve Yönetilir? başlıklı sunumuyla #öğrenenteknokentli’leri bir araya getirdi. Katılımcıların sorularını yanıtlayan Maxim Integrated Türkiye Yöneticisi Arda Bafra: “Global anlamda star bir ekip kurmak için liderlik özelliği olan, ekip kumaşına sahip, IQ, EQ, eğitim, çalışkanlık, pozitif bakış açısı ve tecrübe dengesi olan kişileri yetkinlik bazlı işe alım yapmak gerekir.”


29 Mayıs – Alexandre Bussutil Tech Talks

İTÜ Magnet’te gerçekleşen Tech Talks serisinin konusu Blockchain Applications, The New Eldorado of Startup idi. Alexandre Bussutil ile Blockchain’in start-up’lar için inovasyon dalgasını hızlandırmada nasıl kullanılabileceğini ve yeni bir fon toplama biçimi olan “İlk Dijital Para Arzı”na beklenmedik talebi tartışıldı.


Gelişmelerden haberdar olmak için sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz!      

Benzer İçerikler

Yorum Gönder

Email adresiniz yayınlanmayacak. İşaretleri alanları doldurmak zorunludur.

fourteen + ten =

Paylaşım