İTÜ ARI Teknokent’te Aralık’ta Neler Oldu? 4 dakikada okunabilir

2019’u geride bırakıp 2020’ye merhaba derken İTÜ ARI Teknokent’te Aralık ayında neler olmuş, gelin birlikte göz atalım!

1 Aralık – Agito InsurTechPartnerHUB

Agito’nun düzenlemiş olduğu #InsurTechPartnerHUB etkinliğinde firmalarımızdan B2Metric AI, Ludens Robo Advisory ve Vivoo ile yer aldık.

Etkinlikte sunum yapan İTÜ ARI Teknokent Pazarlama ve İş Geliştirme Direktörümüz Arzu Eryılmaz: “Ne büyük mutluluk ki, Sigorta sektörünün liderleri İTÜ ARI Teknokent’le beraber masaya oturarak kendi sektörlerindeki girişimlerin oluşması, gelişmesi ve sigorta sektörüne doğrudan hizmet verir aşamaya gelmesi için güçlerini birleştirdi. 2020’de İTÜ Çekirdek’in odaklandığı ana konulardan biri sigorta teknolojileri olacak. Sigorta alanında İTÜ ARI Teknokent’le beraber SigorTek programını başlatan tüm Paydaşlara teşekkür ediyor, girişimcileri sigorta teknolojileri alanında proje üretmeye ve İTÜ Çekirdek’e başvurmaya davet ediyorum.”


3 Aralık – Big Data ve AI

Teknokentli firmalarımızın başarılarını ve tecrübelerini paylaştıkları Teknokentliler Anlatıyor serimizde bir araya geldik. Related Digital’in CTO’su Ozan Sağlam’ın sunumu ile AI ve Big Data’nın Kullanım Alanları başlıklı seminerde AI ve Big Data’nın kullanım alanları ile ilgili dünyadaki örnekleri hakkında konuşuldu. Yapay zeka ve Big Data’nın kullanım alanları hakkında bilgiler aktarılırken, ürünleştirme süreçleri değerlendirildi.


5 Aralık – Teknokentli Firmalar Başarılarını Paylaşıyor: Isra Vision

İTÜ ARI Teknokent firmalarımızdan Isra Vision Genel Müdürü Serkan Çakır: “Kullandığımız süt kutularından, cebimizdeki paraya kadar hayatımıza dokunan ve 1985 yılından beri yüzey muayene ve robot otomasyon alanlarında yüksek teknolojik ürünler geliştiren Isra Vision, 10,000’den fazla sistem enstalasyonu ile Dünya’nın en büyük ilk 5 şirketinden biri olarak hizmet veriyor.”


10 Aralık – Japonya Heyeti İTÜ ARI Teknokent’i Ziyaret Etti

İTÜ ARI Teknokent Genel Müdürümüz Doç. Dr. Deniz Tunçalp Teknokent ekosistemini ve gelişmelerini aktardığı bir sunum ile Japon heyete bilgilendirmelerde bulundu. Teknokentli firmalarımızdan; Algopoly, Elaa, Tazi ve Quantco ise geliştirdikleri teknolojileri hakkında Japon heyeti bilgilendirdiler.


12 Aralık – Hizmet İhracatçıları Birliği Semineri

#ÖğrenenTeknokentliler Hizmet İhracatçıları Birliği (HİP) Faaliyetleri ve Ticaret Bakanlığı Destekleri Semineri’nde bir araya geldi. HİB-Yazılım ve Bilişim Hizmetleri Komite Üyesi Gönül Kamalı’nın sunumu ile ICT sektöründe faaliyet gösteren firmalar, ihracat konusunda yapılan faaliyetler ve verilen destekler konusunda bilgilendirildi.


17-18 Aralık – Beetech En İyi Uygulamalar Konferans Serisi

İTÜ ARI Teknokent firmalarının iki gün boyunca 14 farklı konu başlığında bir araya gelerek birbirinden başarılı projelerini anlattığı ve yeni bağlantılar elde ettiği BEETECH 2019 En İyi Uygulamalar Konferansı Serisi yoğun bir ilgi ile geçti.


19 Aralık – BEETECH Ödül Töreni

İTÜ ARI Teknokent tarafından bu yıl dördüncü kez düzenlenen BEETECH Teknoloji Ödülleri, sahiplerini buldu. Tören kapsamında yürüttükleri projeler ve geliştirdikleri teknoloji ürünleri ile öne çıkan firmalar ödüllendirildi. Gecede yürüttükleri projeler ve geliştirdikleri teknoloji ürünleri ile öne çıkan İTÜ ARI Teknokent firmaları, ‘Kuluçka’, ‘Küçük’, ‘Orta’, ‘Büyük’ ve ‘Özel’ olmak üzere ayrı ayrı değerlendirilerek, 5 farklı kategoride ödül aldı. Tören kapsamında kuluçka firmalarından BM Sumer, WalkOVR ve IUGO; küçük ölçekli firmalardan Mikro Yazılım, Pixery, Misone, Argenit ve Yapı Merkezi İdis; orta ölçekli firmalardan Analog Devices ve Yapı Kredi Teknoloji; büyük ölçekli firmalardan Ericsson, Argela ve Softtech ödül kazandı. Tören kapsamında özel ödüller de dağıtıldı. Ar-Ge Öncüleri Özel Ödülü’ne Prof. Dr. Gürhan Kök, Ekosisteme Katkı Özel Ödülü’ne Commencis; Girişim Sermayesi Özel Ödülü’ne Collective Spark ve Start-Up Özel Ödülü’ne ise Intenseye layık görüldü.


26 Aralık – Global Pazara Açılmak İsteyen KOBİ’ler için KOSGEB Destekleri Semineri

Globale açılmak isteyen firmalar KOSGEB destekleri hakkında bilgi edindi.


30 Aralık – İTÜ Magnetli XYZ Teknoloji Anlatıyor

İTÜ Magnetli firmalarımızdan XYZ Teknoloji’nin İş Geliştirme ve Pazarlama Direktörü Ayşegül Şensoy, XYZ Teknoloji’yi anlatıyor.


Gelişmelerimizden ve etkinliklerimizden haberdar olmak için sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz!

 

 

 

 

 

 

 

Benzer İçerikler

Yorum Gönder

Email adresiniz yayınlanmayacak. İşaretleri alanları doldurmak zorunludur.

1 × two =

Paylaşım