Dijital Patolojiyle Kanserle Mücadele Sürecini Hızlandırıyor: Virasoft 2 dakikada okunabilir

Virasoft‘un altyapısı sayesinde dijital alana taşınan veriler, internet üzerinden paylaşılarak görüntü sistemi ile dünyanın herhangi bir sağlık kuruluşundaki uzman patolog tarafından da eş zamanlı görülebiliyor. Bu da hastalığa anında ve doğru tanı konulabilmesine olanak sağlıyor.

Virasoft tanı kriterlerini nesnelleştirip, sayısal analizler üzerinden rapor çıktıları veren yazılımlar geliştiriyor. Bu sayede patoloji tanılarının objektifliğini geliştirmek ve tanı süreçlerini hızlandırmayı sağlıyor. Mobil ve web tabanlı uygulamalar ile Türkiye’nin her noktası ve komşu ülkelere patolojik vaka incelemesi hizmeti veriyor. Yine bu alanda hastaneler arası standartlar oluşturmak ve sağlıkta donanımsal, yazılımsal olarak yerel çözümler de geliştiriyor.

Virasoft, yaygın olan kanser türlerinin teşhisi için onlarca vaka ile eğittikleri benzersiz derin öğrenme algoritmaları geliştirmekte. Bu bağlamda dünyanın önde gelen üniversiteleri ile akademik iş birlikleri bulunuyor. Hedefi sadece dijital patolojideki yeniliklere katkıda bulunmak değil, aynı zamanda sağlık sektörünü gelişen teknolojileri benimsemeye hazırlamak.

Firma patoloji laboratuvarlarındaki kanser tanı/teşhis süreçlerini dijitalleştirerek iş akış ve yapay zekâ yazılımları üretmekte. Firma ürettiği ürünleri 4 ana başlıkta değerlendirmekte:

  1. İş Akış Çözümleri ve İş Zekâsı Ürünü: Hastane bilgi yönetim sistemleriyle entegre çalışabilen, uzmanların patoloji laboratuvarı işlemlerini dijital ortam üzerinden yürütebildiği bilgi yönetim sistemi ürünü.
  2. Karar Destek ve Yapay Zekâ Ürünleri: Klinik tanı ve teşhis süreçlerindeki dijital patoloji sistemlerine ait analiz fonksiyonlarını içeren çok yönlü bir masaüstü uygulamasıdır. Patoloji tanı ve teşhislerinin ön analizlerini görüntü işleme teknikleri ve yapay zekâ algoritmaları ile yapan bir asistan uygulamadır. Ayrıca oluşturulan sağlam algoritma temelleriyle daha doğru ve daha hızlı analizler gerçekleştirmektedir.
  3. İş Birliği Ürünleri: Uzmanların biyopsi incelemeleri aşamasında karar veremedikleri durumlarda ikincil görüş almak istediklerinde alanında uzman patologlarla görüşme yapabildikleri, kolektif inceleme yapabildikleri masaüstü ve mobil tabanlı yazılımlar.
  4. Akademik Ürün: Tıp fakültesi programlarında patoloji derslerini uzaktan eğitim şeklinde alabildikleri eğitim platformu.

Benzer İçerikler

Yorum Gönder

Email adresiniz yayınlanmayacak. İşaretleri alanları doldurmak zorunludur.

5 × three =

Paylaşım