Defne Telekomünikasyon GSMA Associate Üyesi 4 dakikada okunabilir

DEFNE TELEKOMÜNİKASYON GSMA ÜYESİ OLDU

 

Telekomünikasyon sektöründe 20 yıllık tecrübesi ile dünyada 20’den fazla ülkede 25’ten fazla operatöre çözümler sunan Defne Telekomünikasyon, dünya çapında 800’den fazla mobil operatör üyesi olan, mobil iletişim sektörünün çatı organizasyonu GSMA’nın ‘’associate’’ üyeleri arasına katıldı.

Defne Telekomünikasyon bu üyelik ile gerek GSMA’nın kaynaklarından ve bilgi tabanından yararlanarak mobil dünyadaki gelişmeleri daha yakından izleyecek gerekse de küresel mobil endüstrideki paydaşları ve birliğe üye dünya GSM devleri ile işbirliği imkânı elde edecek. Defne Telekomünikasyon, GSMA üyeleri mobil operatörler ve teknoloji partnerleri ile GSMA Çalışma Grupları içerisinde alınan kararlarda söz sahibi olurken Mobil Pazarlama, Dijital Ticaret, Nesnelerin İnterneti ve Kişisel Veri gibi konularda AR-GE faaliyetlerine katılarak kendi çözüm ve platformlarını teknolojinin son trendlerine uygun olarak geliştirebilecek.

GSMA üyeliğini değerlendiren Defne Telekomünikasyon Genel Müdürü Oğuz Haliloğlu, “GSMA dünya mobil iletişim sektörü içinde önemli bir yerde bulunuyor. GSMA gibi saygın bir organizasyonun içinde yer almanın gururunu yaşıyoruz. Mobil teknoloji kullanımının artması, kullanıcı dostu katma değerli hizmetleri (VAS) ve kişisel iletişim deneyimi sunan uygulamaları operatörlerin başarısı için daha da önemli hale getirdi. Defne Telekomünikasyon olarak mobil operatörlere, gelirlerini artıracak yenilikçi ve yüksek katma değerli servisler ve mobil pazarlama çözümleri sunmak için çalışıyoruz. GSMA’ya üyeliğimiz ile global mobil sektörüne odaklanmamızın yanı sıra sektördeki operatör ve teknoloji ortaklarıyla yakın işbirliği içerisinde çalışma arzumuzu da gerçekleştireceğiz.  Defne, geride bıraktığı 20 yılda tecrübesini tüm dünyada 25’ten fazla operatöre hizmet sağlayarak kanıtladı. Şimdi bu tecrübemizi tüm dünya GSM operatörleri ile buluşturma zamanı. 11 yıldır aralıksız olarak GSMA tarafından düzenlenen Mobil World Kongresi’ne katılıyor ve GSM devleri ile buluşuyorduk. GSMA Associate üyeliğimiz ile bundan böyle GSM sektöründe daha etkin firmalardan biri olacağız.’’ dedi.

GSMA’ ya katılım ile Defne, operatörlerin dünya çapında karşılaştıkları sorunlara çözüm bulmada ve teknolojideki büyüme ve gelişmeler için ortak çalışma fırsatı elde edecek. Defne bu üyelik ile ayrıca GSMA üyelerinin yararlandığı geniş veri tabanlarına, uygulama klavuzlarına, endüstri data kaynaklarına ve iç görüşlerine erişme fırsatı elde edecek.

Defne Telekomünikasyon Hakkında:

Kurulduğu 1996 yılından itibaren iletişim ağları için telekom çözümleri, yazılım ürünleri ve hizmetler sağlayan Defne, kendi dalında önde gelen global bir firmadır. Defne’nin sunduğu yenilikçi çözümler abone deneyimini arttırırken, mobil operatörlerin ve servis sağlayıcılarının her potansiyel çağrıyı başarıyla sonlandırarak gelire dönüştürmelerini sağlar. Farklılaşmış yenilikçi ürün portföyüyle çağrı tamamlama, mesajlaşma, mobil pazarlama, roaming, filtreleme ve OSS/BSS çözümleri sunan Defne, ürünlerini profesyonel ve yönetilen servis hizmetleriyle destekler. Orta Asya’dan Orta Doğu’ya, Asya-Pasifik Bölgesi’nden Afrika’ya, Avrupa’dan Güney Amerika’ya 20’den fazla ülkede 500 milyon üzerinde aboneye servis veren 25’ten fazla mobil operatör, Defne’nin çözümleri ve hizmetleri ile abone sadakatini ve yıllık gelirlerini arttırmaktalar. Yetenekli insan kaynaklarının zenginliği ve IN, IVR, mesajlaşma alanlarındaki uzmanlığı, Defne’ye mevcut müşteri altyapısı ile hızla entegre olabilecek güvenilir ve ölçeklenebilir çözümler sunma imkânı verir. Şirket merkezi İstanbul, Türkiye’de bulunan Defne’nin Dubai, BAE ve Yeni Delhi, Hindistan’da da ofisleri bulunmaktadır. Defne birden fazla yılda Deloitte Teknoloji Fast 500 EMEA ve Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye programlarında sıralamaya girmiştir. Defne ve çözümleri hakkında detaylı bilgi için www.defne.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Benzer İçerikler

Yorum Gönder

Email adresiniz yayınlanmayacak. İşaretleri alanları doldurmak zorunludur.

six + six =

Paylaşım