Valensas Veacon Teknolojisiyle Üst Düzey Kullanıcı Deneyimi Yaşayın 1 dakikada okunabilir

 

Valensas’ın geliştirdiği teknoloji Veacon ile mobil dışında başka bir araç kullanmadan üst düzey kullanıcı deneyimi yaşayın!

Valensas firmasının Mete Mordağ ile birlikte tasarladığı bir Apple-iBeacon vericisi olan Veacon, uygulamayı mobil cihazında bulunduran kişiler menziline girdiğinde kendileri ile otomatik olarak iletişime geçerek yeni bir kullanıcı deneyimi yaşatıyor.

Apple’ın yeni, pil dostu bluetooth smart teknolojisi olan iBeacons başta mobil ödeme ve perakendecilik sektöründe kullanılmakta olup, doğrudan müşteri ile etkileşimde olan her alana entegre edilebiliyor. Kullanıcılar, cep telefonlarına indirdikleri uygulama ile mağazalardaki kampanya ve avantajlardan haberdar olabilmekte; mağazalar ise ziyaretçi ve müşterilerinin hareketlerini ve ilgilendikleri ürünleri takip ederek kişiye özel fırsatlar sunabilmektedirler.

Bu teknoloji zemini üzerinde, mağaza ya da hizmet kurumunun bünyesinde çalışan Veacon sistemi; mobil bir yazılım geliştirme kiti, yönetim portalı ve sensörlerden oluşuyor. Sinyal alıcı ve verici olarak geliştirilen sensörlerin tasarımı, teknolojinin geliştirildiği yer olan İTÜ ARI Teknokent’in simgelerinden esinlenerek petek şeklinde form buluyor.

Veacon, Akbank ve Türk Hava Yolları gibi önemli firmaların müşterilerine hizmet vererek cep telefonundan başka bir araç kullanmayı gerektirmeksizin kullanıcı deneyimi ve memnuniyetini arttırıyor. http://veacon.com/

Benzer İçerikler

Yorum Gönder

Email adresiniz yayınlanmayacak. İşaretleri alanları doldurmak zorunludur.

nine + eleven =

Paylaşım