ÖLÇSAN’dan Hitachi ile İşbirliği 2 dakikada okunabilir

ÖLÇSAN, IFSEC 2018’de yeni “FalconEYE 3D” Akıllı Sızma Tespit Çözümlerini tanıtmak üzere Hitachi ile iş ortaklığı yaptı.

 

ÖLÇSAN, 19-21 Haziran tarihleri arasında Londra’da düzenlenen IFSEC 2018 fuarına katılım sağladı. ÖLÇSAN, Hitachi-LG Veri Saklama 3D TOF Sensörüne dayanan yeni “FalconEYE 3D Akıllı Sızma Tespit” platformunu sergilemek için Hitachi’yle iş ortaklığı yaptı. Hitachi 3D-LiDAR (TOF) Hareket Sensörü platformu, hareketi hesaplıyor ve kızılötesi ışın teknolojisi kullanarak gerçek zamanlı olarak veri üretiyor. “Uçuş süresi” (Time of flight/TOF) olarak adlandırılan ve ışının sensörden objeye ve tekrar sensöre doğru hareketi süresince geçen zamana dayalı olarak hesaplama yapılıyor.

ÖLÇSAN, Avrupa Ortadoğu-Afrika bölgesinde fiziksel ve siber güvenlik alanlarında bir çözüm sağlayıcısı ve sistem entegratörüdür. ÖLÇSAN, 1984 yılından beri güvenlik çözümleri sunuyor ve İstanbul Teknik Üniversitesi bünyesinde bulunan Tekno Park içerisinde bir ARGE birimi bulunuyor.

FalconEYE 3D çözümü, ÖLÇSAN’ın Geçiş Kontrol ve PersonelDevam Kontrol Sistemi uygulaması, “K!M KIMO” ile kusursuz biçimde çalışıyor.

Yüksek risk altındaki geçiş kontrol noktalarında, güvenli akıllı kart ve/veya biyometrik ekipman entegre edilmiş olsa bile tam güvenlik bulunmamaktadır. Bu tür durumlar hassas bölgelerde, kart sahibi kişinin kapıdan girdiği esnada yetkisiz kişileri de söz konusu kapıdan geçirebileceğinden ötürü kontrolsüz giriş olarak sınıflandırılıyor.

FalconEYE 3D çözümü, bu tür güvenlik ihlallerini ortadan kaldırmak ve üçüncü kişilerin, kart sahibini takip ederek yetkisiz giriş yapmasını engellemek üzere geliştirilmiştir. Bu platform aynı zamanda açık alandan güvenli alana geçiş esnasında güvenli geçiş sağlıyor ve giriş yapan kişi sayısını kaydediyor. Tüm kontrolsüz giriş/çıkışlar izlenebiliyor ve bu yeni çözüm sayesinde uyarı alarmları çalıştırılabiliyor.

Fuar katılımcılarına broşür dağıtılıp, teknik bilgiler verilmiştir. Üç günlük fuar boyunca katılımcılar Hitachi standında canlı uygulamalar da izleme fırsatı bulmuştur.

ÖLÇSAN Genel Müdürü Burak Sondal, “IFSEC, bizlere ilk defa Hitachi’yle iş birliği yapabilmemiz için muazzam bir fırsat sundu. İnanıyoruz ki Hitachi ile aramızdaki güçlü iş birliği, bu etkinliğin başarıya ulaşmasını sağladı. Mevcut ve yeni müşterilerimize bu yeni çözümü tanıtabilmek için bir platform kazanmış olduk. IFSEC süresince aldığımız olumlu geri bildirimler ve yaptığımız olumlu müzakereler, entegre yaklaşımımızla birlikte bizlere ileriye gitmek için güven verdi,” şeklinde açıklamalarda bulundu.

 

Benzer İçerikler

Yorum Gönder

Email adresiniz yayınlanmayacak. İşaretleri alanları doldurmak zorunludur.

7 − two =

Paylaşım