ABD ve Fransalı Bilim İnsanları Bakterileri Yok Edebilmek için Yeni Bir Yöntem Geliştirdi 1 dakikada okunabilir

ABD ve Fransalı bilim insanları; tüberküloz, kistik fibrozis ve cüzzam gibi ciddi hastalıklara neden olan  “Mycobacterium Abscessus” adlı bakteriyi yok edebilmek için antibiyotik ve bakteriyofaj ile birlikte yeni bir yöntem geliştirdi. Araştırma ekibi, geliştirdikleri yeni yöntemin mycobacterium abscessus bakterisine karşı hayatta kalma şansını yüzde 70 artırdığı tespit etti.

“Mycobacterium Abscessus” adı verilen ve tüberküloz ile cüzzam gibi ciddi hastalıklara neden olan bir bakteri, akciğerlere ciddi hasarlar verebiliyor ve birçok antibiyotiğe dirençli olabiliyor. Bu durumsa, enfeksiyonları tedavi etmeyi son derece zor bir hale getiriyor. Ancak artık bir umut var! Bilim insanları şimdilerde antibiyotiğe dirençli enfeksiyonları tedavi etmek için bakteriyofajları şu anda kullanılan antibiyotiklerle birleştiren yeni tedavileri test ediyor.

Yapılan incelemelerde geliştirilen yeni yöntemin mycobacterium abscessus bakterisine karşı hayatta kalma şansını yüzde 70 artırdığı tespit edildi.

Kaynak:

https://scitechdaily.com/groundbreaking-bacteria-killing-viruses-unite-with-antibiotics-to-fight-devastating-bacteria-infections/

 

Benzer İçerikler

Yorum Gönder

Email adresiniz yayınlanmayacak. İşaretleri alanları doldurmak zorunludur.

eighteen + 20 =

Paylaşım