Türkiye’de Sinir Tüpü Geliştiren ve Üreten İlk Firma: GK Biotechnology 1 dakikada okunabilir

GK Biotechnology, yerli pazarda sinir tüpü geliştiren ve üreten ilk firmadır. Motorlu taşıt kazaları, ateşli silah yaralanmaları, düşme, yanıklar, keskin nesneler ve künt travmalar, periferik sinirlerin bütünlüğünün bozulmasına sebep olan faktörlerdendir. GKBio® Sinir Tüpü kopmuş sinirlerin rejenerasyonunu sağlamak ve kaybolan işlevi yeniden kazandırmak için bütünlüğü bozulmuş sinirlerin iki ucu arasında köprü görevi görerek sinir uçlarını uygun yön ve doğrultuda birbirine bağlar. GK Biotechnology, periferik sinir sisteminde meydana gelen sinir hasarlarının tedavisinin mümkün olduğunu göstermenin ötesinde, tedavi sürecini hasta ve cerrah açısından daha kaliteli bir seviyeye çıkarmak için yenilikçi ürünler geliştirmektedir.

TÜBİTAK BİGG desteği ile 150 bin TL hibe alıp Ağustos 2017’de kurulan GK Biotechnology, şu anda yoğun bir şekilde yatırımcılarla görüşüyor. Şirket; 2 Biyomühendis, 1 Psikolog ve 1 Tıp Mühendisi olmak üzere 4 kişilik bir ekipten oluşuyor. 6 senedir üzerinde çalışılan GKBio® Sinir Tüpü, CE sertifikasyonu sürecinde olduğu için henüz satışa sunulamadı. Ürün piyasaya çıkmak için hazır bir şekilde, CE sertifikasyonunun tamamlanmasını bekliyor. Ürünün potansiyel müşterileri ise cerrahlar.

GK Biotechnology’nin hedefi, sinir tüplerini ülkemizde erişilebilir bir sağlık teknolojisi haline getirmek aynı zamanda da MENA, Avrupa ve Amerika pazarlarına ihracat yapabilmek.

 

Benzer İçerikler

Yorum Gönder

Email adresiniz yayınlanmayacak. İşaretleri alanları doldurmak zorunludur.

16 + 18 =

Paylaşım