Microsoft Surface Ekim Etkinliği’nde Hangi Ürünler Öne Çıktı? 1 dakikada okunabilir

Microsoft’un merakla beklenen Surface Etkinliği New York’ta gerçekleştirildi. Peki Ekim ayı etkinliğinde hangi ürünler öne çıktı. İşte öne çıkan ürünler ve özellikleri…

Microsoft Ekim ayı Microsoft Surface Etkinliği’ni New York’ta düzenlendi. Etkinlikte yeni ürünlerin tanıtımları yapıldı. Etkinlik kimilerine göre beklenen etkiyi yaratmasa da Surface ürün lideri Panos Panay bu etkinliğin en geniş kapsamlı Surface etkinliği olduğunu vurguladı. Etkinlikte Surface Pro 6’dan Surface Laptop 2’ye pek çok yeni ürün görücüye çıktı.

Etkinlikte kuşkusuz Stüdyo’nun öne çıktığını söyleyebiliriz. Bugüne kadarki en ilginç Surface ürünü olan Stüdyo, yüzde 22 daha fazla kontrastla yüzde 38 daha parlak bir ekrana sahip. İçinde Pascal grafik kartları ve 2 TB hafıza kartı bulunuyor.

Yeni Surface Pro yüzde 67 daha hızlı
Stüdyonun dışında etkinlikte ise dört çekirdekli Surface Pro 6 tanıtıldı. Selefinden yüzde 67 daha hızlı olan Surface Pro 6, 8-gen Intel işlemci, 1G SSD, 267 PPI ekran, 13.5 saatlik pil ömrü ve 772 gram ağırlığı ile dikkat çekti.

Yeni Surface Laptop, ilk nesilden 8 kat daha hızlı olmasıyla öne çıkıyor. 8. nesil Quad Core Intel işlemciye sahip olan ürünün pil ömrü ise 14,5 saat.

Etkinlikte tanıtılan diğer bir ürün ise ses yalıtıma odaklı Surface kulaklık oldu.

Benzer İçerikler

Yorum Gönder

Email adresiniz yayınlanmayacak. İşaretleri alanları doldurmak zorunludur.

seven − 4 =

Paylaşım