Solvoyo ve Şok Marketler İş Birliği Verimlilik Sağlıyor 1 dakikada okunabilir

Solvoyo ve Şok Marketler iş birliğinde yürütülen projede; 2.500 mağaza, 17 depoluk bir yapının mağaza besleme ve depo satın alma siparişi süreçleri her gün sadece 30 dakikada tamamlanıyor!

 

Amerika’da ve dünyada ilgiyle takip edilen ve en prestijli tedarik zinciri yayınları arasında gösterilen Supply&Demand Executive, 2014/2015 yılında yapılmış olan “En Başarılı Tedarik Zinciri Projesi” ödüllerinden birini ŞOK Marketler ve Solvoyo işbirliğine verdi. (Introducing the SDCE 100 for 2015)
Sadece 4 ay gibi kısa bir sürede canlıya geçen, envanter miktarını düşürürken; aynı anda bulunabilirliği artıran projede, 2,500 mağaza, 17 depoluk bir yapının mağaza besleme ve depo satın alma siparişi süreçleri her gün sadece 30 dakikada tamamlanıyor.
Proje sayesinde, teslimatların doğru zamanda doğru ürünlerle doğru şubelere ulaşmasının organizasyonu yapılırken, depolarda daha az envanter tutuluyor olmasına rağmen marketlerde ürünlerin tükenerek talebi karşılayamama oranı %10 düşürülüyor.
Amerikan basınında da yer bulan projenin hikayesi, ŞOK Marketler Genel Müdürü Mustafa ALTINDAĞ ile yapılan röportajda dinlenebilir.
Faaliyetlerini hem Türkiye’de hem de Amerika’da yürüten Solvoyo Firmasının COO’su Sn. Nilüfer DURAK, Amerika’nın en etkin 30 Türk Kadını arası yer almaktadır.

Benzer İçerikler

Yorum Gönder

Email adresiniz yayınlanmayacak. İşaretleri alanları doldurmak zorunludur.

one × four =

Paylaşım