Payguru’dan Hayatı Kolaylaştıran Yenilikçi Çözümler 2 dakikada okunabilir

Mobil ödeme sektöründe ileri teknolojiler ve yenilikçi çözümler geliştiren yeni nesil ödeme platformu Payguru, kurumların aidat ödemelerinden Passolig kart başvurularının mobil ödemeyle tahsilatına veya gündelik çalışanların sigortalarının SMS ile yapılmasına kadar pek çok önemli projeye imza atıyor.

 

Faaliyetlerini İTÜ ARI Teknokent bünyesinde sürdüren, mobil operatörlerle olan entegrasyonu aracılığıyla “mobil ödeme” hizmeti sunan ve banka entegrasyonlarıyla “nakit ödeme ve banka transfer hizmeti” sağlayan Payguru, hayatı kolaylaştıran pek çok önemli projeye imza atıyor.

Aidat ödemelerine mobil çözüm

Mobil ödemeyi alternatif bir ödeme sistemi olarak sahaya çıkaran Payguru, 800 kuruma mobil aidat hizmeti sunarak aidiyet toplama faaliyetlerini pratik hale getiriyor. Derneklerden vakıflara, siyasi partilerden spor kulüplerine, kooperatiflerden apartman ve site yönetimlerine kadar çeşitli işletmelerin kullanabileceği mobil aidat hizmetiyle 120 TL’ye kadar olan aidat bedeli kısa mesaj aracılığıyla kolayca toplanıyor. Kullanıcılar sadece bir telefon numarası girerek abone olabiliyor ve her ay kullanıcıların talep ettikleri miktarda ücretlendiriliyor. Mobil Aidat sitesi üzerinden sunulan raporlarla toplanan tahsilatlar ve üyeler tarafından yapılan ödemeler takip edilebiliyor.

Ev kazalarına Payguru ile önlem

Lider ödeme kuruluşu Payguru, kredi kartı veya nakit paraya ihtiyaç olmadan sadece mobil ödemeyle gündelik çalışanların bir günden 10 güne kadar SGK ödemelerinin SMS yoluyla yapılmasına imkan sağlıyor. Gündelik çalışanın kaydı; T.C. kimlik numarası ve isminin SMS yoluyla gönderilmesiyle gerçekleşiyor ve çalışan sigortalanıyor.

Kahramankart’a cepten yükleme

Payguru, mobil ödeme hizmetiyle yolcular için de büyük kolaylık sağlıyor. Kahramanmaraş’ta hayata geçirilen proje kapsamında karayolu ulaşımını kullanan yolcular, ulaşım kartlarında para kalmaması durumunda tek bir SMS ile kartını doldurabiliyor. Böylece bir yere gitmek üzere yola çıkan ancak üzerinde para bulunmayan kişiler, banka veya bankamatik bulmakla uğraşmak yerine SMS ile yolculuğuna devam edebiliyor.

Mobil ödemeyle Passolig başvuruları

Passolig kart yenilemeleri ve başvurularının tahsilatı da mobil ödeme sayesinde Payguru ile kolayca yapılıyor. Passolig başvurusu yapmak isteyen kullanıcılar, mobil ödemeyi tercih ederek SMS yoluyla ödemelerini kolayca yapıyor.

 

 

Payguru hakkında

Payguru, Türkiye’de yasal ve kurumsal gereklilikleri tamamlayarak, mobil operatörler ile olan entegrasyonu aracılığı ile “mobil ödeme” hizmeti sunan ve banka entegrasyonları ile “nakit ödeme ve banka transfer hizmeti” sağlayan yeni nesil ödeme platformudur. Payguru faaliyetlerini BDDK’nın 27 Nisan 2016 tarihinde 6493 sayılı yasa uyarınca verdiği, kamuoyunda lisans olarak bilinen faaliyet izni çerçevesinde yürütmektedir. Payguru söz konusu faaliyet iznini alan ilk mobil ödeme firmasıdır.

 

Benzer İçerikler

Yorum Gönder

Email adresiniz yayınlanmayacak. İşaretleri alanları doldurmak zorunludur.

twelve − seven =

Paylaşım