Finans Sektöründe Veri Sağlayıcı ve Çözüm Ortağınız: Foreks 1 dakikada okunabilir

Türk-İsviçre ortak girişimi olarak kurulan, İTÜ ARI Teknokent firmalarımızdan Foreks; 1990 yılından bu yana finans sektöründe veri sağlayıcı ve çözüm ortağı kimliği ile ürün ve hizmetler sunuyor. Türkiye pazarında 30 yılı aşkın sağladığı başarılı performansı, uluslararası arenada ise “Foreks Digital” markası altında sürdürüyor.

Finansal yazılım geliştirme uzmanlığı ve deneyimli ekibiyle Foreks, müşterilerinin mobil, web, masaüstü, servis, yayın, haber gibi birçok platformdaki ihtiyaçlarını karşılayan ve müşteri deneyimini ön planda tutan ürün ve çözümler geliştiriyor. 30 senedir inovasyon çalışmalarını aralıksız şekilde sürdüren Foreks’in, “ilk web tabanlı veri akışı uygulaması”, “trading özelliğine sahip ilk mobil platformu”, “ilk finansal iPad uygulaması”, ilk finansal chatbot uygulaması” gibi birçok başarıda imzası bulunuyor.

2011 yılında, bulut yapısına tamamen geçiş yapan Foreks’in iş ortakları arasında Akbank, Denizbank, QNB Finansbank, Yapı Kredi, Ziraat Bankası ve daha birçok önemli marka ve kurum bulunuyor.

130 kişilik bir ekiple bugüne kadar 50’yi aşkın mobil uygulama ve 20’yi aşkın web projesi geliştiren Foreksk Digital’in teknolojilerini kullanan son kullanıcı sayısı ise 10 milyondan fazla.

Foreks’in web sitesine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Yorum Gönder

Email adresiniz yayınlanmayacak. İşaretleri alanları doldurmak zorunludur.

five × 2 =

Paylaşım