Lojistik Sektörüne Hizmet Sağlayıcılarında Yüzde 25 Zaman Tasarrufu 2 dakikada okunabilir

Ulukom Bilgisayar, geliştirdiği Lojistik Bilgi Yönetim Sistemi’nin entegre ERP yapısı ile tüm lojistik sektörü hizmet sağlayıcılarında %25’e varan zaman tasarrufu sağlıyor.

Teknokentli Ulukom Bilgisayar, 1987 yılında Bilgi Teknolojileri sektöründe yazılım ve donanım çözümleri üretmek amacı ile kurulmuştur. Ulukom halen Türkiye ‘nin önde gelen Lojistik, Gümrükleme ve Dış Ticaret şirketlerine yazılım çözümleri sunmaktadır. Ulukom, bu sektörlerde yazılım üreten en eski şirket olduğu gibi, toplam müşteri sayısı itibariyle de lider konumdadır. Ulukom 1988 yılından beri ilk 100 BT ve İlk 500 Bilişim Şirketi araştırmalarının tamamında yer almıştır.

Ulukom’un 35 çalışanı vardır ve İstanbul’da 2 ofisi mevcuttur. Yazılım Ar-ge faaliyetleri 2005 yılından beri İTÜ Arı Teknokent’te bulunan ofiste yürütülmektedir. Yazılım konusunda yardım masası vasıtasıyla telefon ve on-line destek hizmetleri verilmekte, gezici servis elemanları ve on-line destek ile Türkiye’nin her yanına ulaşılmaktadır.

Ulukom, İstanbul’da sunucu ve PC satışı, donanım ve yazılım yükseltilmesi, network projelendirme ve kurulum hizmetleri de vermekte, donanım ve altyapı konusunda teknik bakım anlaşmaları da yapmaktadır.

Ulukom, Avrupalı Gümrük ve Lojistik yazılımı hizmet sağlayıcıları birliği olan ETN (Eurtradenet)’in Türkiye’deki ilk ve tek üyesidir. ETN, AB ve AB ile ilişkili ülkelerin çeşitli kurumları nezdinde, gerek gümrükleme gerekse lojistik alanında gelişmeleri yazılım şirketleri adına takip eden, görüş bildiren kar amacı gütmeyen bir kuruluştur.

Ulukom halen 400’ü aşkın Gümrük Müşaviri, 100 Dış Ticaret Şirketi ve 300 Nakliyeci, Forwarder ve Acente’ye hizmet vermektedir. Firma müşterileri arasında T.C. Merkez Bankası, Makine Kimya Endüstrisi, Devlet Hava Meydanları İşletmesi, Emniyet Genel Müdürlüğü gibi Kamu kurumlarının yanı sıra Arkas, MSC, Maersk, CMA-CGM, APL, Çelebi, Panalpina, Ceva, UTI gibi yerli ve çok uluslu özel sektör şirketleri de bulunmaktadır. Müşterilerin yaklaşık yarısı İstanbul’da geri kalan yarısı ise Mersin, İzmir, Bursa, Ankara ve Gaziantep gibi lojistik ve gümrükleme işlemlerinin yoğun olduğu şehirlerde bulunmaktadır.

Ulukom’un en önemli yazılım çözümü, lojistik ve gümrükleme hizmet sağlayıcılarının gerek mali gerekse operasyonel işlemlerini tek bir platformda takip edebildikleri ERP yazılımı olan Ulukom Lojistik Bilgi Yönetim Sistemi’ dir. Aşağıda modüllerden oluşan bu ERP çözümü, müşterilerin ihtiyaçlarına göre ölçeklenebilmekte, modüller müşterilerin ihtiyaçlarına göre önerilmekte ve satış sonrası kurulum/uygulama/uyarlama hizmetleri dış destek elemanları tarafından verilmektedir.

 

Benzer İçerikler

Yorum Gönder

Email adresiniz yayınlanmayacak. İşaretleri alanları doldurmak zorunludur.

7 + 2 =

Paylaşım