ManMade Kickstarter’da Fonlamaya Açıldı 2 dakikada okunabilir

Türkiye’nin ilk sinematik VR oyunu ManMade, Kickstarter’da fonlamaya açıldı!

ManMade’de, Anika ve Kaan isimli iki ayrı oynanabilir karakter bulunuyor. Oyuncular, dünyayı, bir birinden farklı geçmiş, kütlür ve inançlara sahip iki farklı kişi gözünden deneyimleyebilecekler. Fütüristik bir dedektiflik deneyimi sunan oyunda, macera boyunca gerçekleşen detaylara dikkat etmek oyunun gidişatı açısından önem taşıyor. Mekanları keşfetmek, zor durumların üstesinden gelmeniz, gerçeği ortaya çıkarmanız ve insanları ikna etmeniz için gerekli bilgiyi sağlayacak.

Gerçek aktör ve performansların kullanıldığı oyunda, aktörlerin yüzlerini dijitalleştirmek için 3 boyutlu tarama yöntemi kullanıldı. Aktörlerin vücut hareketlerini yakalamak için IKinema, yüz hareketlerini yakalamak için ise FaceWare teknolojisi kullanıldı.

SUNUCUYU HACKLE, YAKALANMA, HIZLI DAVRAN, DAHA HIZLI KARAR VER!

Oynanabilir prototip bir sunucu odasında geçiyor. Kaan hala hayatını değiştiren olayın faillerini tespit edememiştir ve kafasındaki sorulara cevap aramaktadır. Bilinmeyen bir numaradan gelen mesaj, çalıştığı şirketin bu olayların sorumlusu olduğunu Kaan’a bildirmektedir. Kaan hayatını mahveden kişilerle aynı şirkette çalışma fikrini kabullenemez ve mesajda belirtilen sunucu odasına girmeye karar verir. Tereyağından kıl çeker gibi kolay olacağını düşündüğü bu sunucuya giriş denemesi, düşündüğünden çok daha zorlu ve tehlikeli bir hal alacaktır.

Cbilab VR Studios Kurucu ortağı Yiğit Bekir Kaya, oyun hakkında şunları söyledi:

“Oyunu tasarlamaya başladığımız ilk günden itibaren hedefimizi ülkemizi global arenada en iyi şekilde temsil etmek olarak belirledik. Türkiye’nin yanı sıra Amerika, Avrupa ve Asya pazarlarındaki oyunculara ulaşarak, bu pazarlarda kalıcı olmak istiyoruz. Daha çok oyuncuya ulaşabilmek için oyunun dilini İngilizce olarak belirledik. Aynı zamanda da Türkçe alt yazı dil seçeneği bulunuyor. Oyunumuz 16 yaş üzerindeki tüm oyunculara hitap ediyor. ManMade, başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin teknoloji başkenti olma imajını büyük ölçüde destekleyeceğine inanıyoruz.“

ManMade 5 Haziran 2018’de Kickstarter’a çıkıyor. ManMade, HTC Vive, Oculus Rift, PC, PlayStation ve PlayStation VR platformlarında yayınlanacak. Oyun hakkında detaylı bilgi almak ve kampanyaya destek olmak için Kickstarter sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

CBILAB VR Studios Hakkında

CBILAB VR Studios hikayeye dayalı sanal gerçeklik oyunları geliştiren geliştirici ve kreatif bireylerden oluşan bir takımdır. Studyo, 2016 yılında, İstanbul’da, tutkusu zengin hikayesi olan oyunlar geliştirmek olan bir takım tarafından kurulmuştur. Şirketi Facebook ve Instagram hesaplarından takip edebilirsiniz.

Oyun hakkında bilgi almak ve kampanyaya destek olmak için tıklayın.

 

Benzer İçerikler

Yorum Gönder

Email adresiniz yayınlanmayacak. İşaretleri alanları doldurmak zorunludur.

fifteen + 8 =

Paylaşım