Token CES İnovasyon Ödülü’ne Layık Görüldü 1 dakikada okunabilir

Token’ın İTÜ ARI Teknokent’te Geliştirdiği Beko Sardis, CES İnovasyon Ödülü’ne Layık Görüldü!

Arçelik çatısı altında finansal teknolojiler geliştiren Token’in İTÜ ARI Teknokent’te geliştirdiği yeni nesil mobil ödeme terminali ‘Beko Sardis‘, CES’in ‘Siber Güvenlik ve Gizlilik’ kategorisinde inovasyon ‘onur’ ödülüne layık görüldü.

Android Pie işletim sistemi kullanılan ilk mobil ödeme terminali özelliğine sahip olan model, tasarımıyla da dikkat çekiyor. Tuşsuz bir tasarıma sahip olan model, farklı doğrulama (authentication) yöntemleriyle ödemelerin yapılmasını sağlıyor. QR ve yüz tanıma yeni seçeneklerle ödemelere onay alınabiliyor. PCI’nın (Payment Card Industry) geliştirdiği en güncel sertifika PCI5.X’e sahip olan ödeme terminali, işverenlere tüm ödeme, perakende, sadakat, muhasebe işlemlerini bir cihaz üzerinden yapma imkânı veriyor.

Token Finansal Teknolojiler Şirketi Genel Müdürü Erkan Duysal ödülle ilgili olarak, “Ar-Ge ve inovasyon alanındaki çalışmalarımızla, üye iş yerlerine ve müşterilere en iyi perakende deneyimini yaşatan yeni nesil ödeme sistemleri geliştiriyoruz. Android işletim sistemi üzerinde farklı katma değerli perakende uygulamalarının çalıştığı Beko Sardis Ödeme Terminali, Türk mühendisler tarafından geliştirildi. Ödeme platformlarında güvenlik konusu çok kritik önem taşıyor. Bu alanda Sardis ile CES İnovasyon Ödülüne layık görülmek çok değerli. Kullanım kolaylığını, modern ve şık bir tasarımla birleştiren ürünümüzü 2019 yılında piyasaya sunmayı planlıyoruz.” değerlendirmesini yaptı.

 

Benzer İçerikler

2 YorumYorum Gönder

Yorum Gönder

Email adresiniz yayınlanmayacak. İşaretleri alanları doldurmak zorunludur.

7 + 8 =

Paylaşım