PoiLabs’ın Görme Engelliler için Geliştirdiği Sistem 8 Şehirde 2 dakikada okunabilir

PoiLabs’in geliştirdiği ilk ürün görme engelliler için kapalı alan navigasyon sistemi ile şimdiye kadar 1 milyon m2 alanı, 8 şehirde 20 AVM’yi engelsizleştirdi.

PoiLabs fiziksel ile dijital dünyayı birleştiren hibrit gerçeklik yardımıyla hayatı kolaylaştıran bir teknoloji şirketidir.

Hem kurumsal hem de bireysel müşterilere çözümler geliştiren Poilabs’in geliştirdiği ilk ürün görme engelliler için kapalı alan navigasyon sistemi oldu. Türkiye’deki 800.000 görme engelli kapalı alanlarda yön bulmakta zorlandıkları için sosyal hayata özgürce katılamıyorlar. Poilabs mühendislerinin geliştirdiği beacon ve wifi kullanan sensörler mobil cihazlar üzerinden bluetooth ve WiFi sinyallerini kullanarak iletişime geçiyor ve GPS’in çalışmadığı kapalı alanlarda navigasyonu mümkün hale getiriyor. Poilabs şimdiye kadar 1 milyon m2 alanı, 8 şehirde 20 AVM’yi  navigasyon sayesinde engelsizleştirdi. Görme engelli navigasyonuna dünya çapında standart getiren Wayfindr’ın ortakları arasına giren ilk ve tek Türk şirketi oldu. Dünyada bu alandaki ilklerden biri olan Poilabs kapalı alan navigasyon teknolojisi; GSMA ve MIT Under 35 gibi kurumlardan aldığı ödüller sayesinde dünya çapında bilinirlik kazandı.

Poilabs, 50’den fazla şehirde, 15.000’e yakın noktadan sinyal alan ve her geçen gün genişleyen Poilabs beacon networkü sayesinde perakendecilere de müşteri deneyimini zenginleştirmeye yarayan servisler sunuyor. Fiziksel mekanlarda WiFi ve beaconlardan toplanan sinyaller mobil cihazlar aracılığıyla, Poilabs platformunda toplanıyor ve anlamlandırılıyor. Poilabs networkünü kullanan lokasyon bazlı promosyonlarla perakendeciler hem mağazaya yeni müşteri çekerek hem de gelen müşteriye anlamlı promosyonlar sunarak mağaza içi trafiği arttırıyorlar. Alışverişin uygulaması HOPİ, müşterilerin alışveriş tercihlerini ve davranışlarını analiz etmek; bu sayede daha iyi tanıdığı müşterilerine lokasyon bazlı promosyonlar sunabilmek için Poilabs ile çalışıyor. Poilabs, perakende alanında sunduğu bu çözümle 2015 World Retail Awards’da finalist olarak Türkiye’yi temsil etti.

Poilabs mühendisleri tarafından geliştirilen Poify ise kasada barkod okumaya alternatif, zahmetsiz bir kanal açarak kolay ödeme ile hem müşterinin hem de kasadaki görevlinin hayatını kolaylaştırıyor, zaman kazandırıyor. Poify kasa, gişe, bankamatik gibi noktalarda kredi kartı, QR kod, barkod okuyucuya ihtiyaç kalmadan kişi ve lokasyon doğrulaması sunuyor.

Poilabs’in kurucuları aynı zamanda geleceğin sosyal sorumlu liderlerini yetiştirmeyi amaçlayan Liderlik Okulu YGA’nın (Young Guru Academy) mezunları. YGA mezunlarının birlikte kurduğu girişimler, iş dünyasında egosu yüksek tek adamlar yerine birlikte başarmayı başaran ekiplerin, yüksek güven ortamında çalıştığı bir iklim yaratmayı amaçlıyor.

 

Web Site:

www.poilabs.com

İletişim Bilgileri:

İTÜ Ayazağa Kampüsü Arı 6 Enerji Teknokenti Kat:1  Maslak – İstanbul

T: 0(212) 276 06 09

E: info@poilabs.com

Benzer İçerikler

Yorum Gönder

Email adresiniz yayınlanmayacak. İşaretleri alanları doldurmak zorunludur.

one × one =

Paylaşım