Commencis, İş Bankası’nın Çözüm Ortağı Oldu 1 dakikada okunabilir

İTÜ ARI Teknokent firmalarından Commencis, İş Bankası’nın stratejik dijital dönüşüm ortağı oldu. İş Bankası’nın stratejik dijital dönüşüm ortağı Commencis, diyalog bankacılığı hizmeti Maxi’yi hayata geçirdi ve temel bankacılık uygulaması olan İşcep’e entegre etti. Doğal dil işleme yeteneğine sahip yapay zeka destekli kişisel asistan hizmeti “Maxi” ile müşteriler hem konuşarak hem de mesajlaşarak etkileşime geçebiliyorlar. Maxi’nin son tasarımıyla İşcep, kullanıcılarına paralarını yönetmeleri için kullanıcılarına daha basit, daha hızlı ve daha kişisel bir yol sunuyor.

Commencis yaklaşımlarını şöyle ifade ediyor:

“Tasarımımızı doğal bir sohbet akışı etrafında inşa etmek istediğimiz için yaklaşımımız her zaman “human-first” olmuştur. Müşterilerin, yakın bir arkadaşa olduğu gibi, Maxi ile konuşmasını veya yazmasını istedik. Bunu başarmak için ilk önce chatbot ekosistemi üzerine kapsamlı bir araştırma yaptık ve İş Bankası’na 12 farklı işlevsellik ve etkileşim önerisi sunduk.

İnsanların Maxi ile konuşmayı sevmelerini sağlamak için, ara yüz tasarımında beyaz alanların ve bileşen canlandırmalarının kullanımına odaklandık. Tasarımımıza minimalist bir yaklaşım kullanmayı tercih ettik: tipografi, renkler, arka plan.”

Benzer İçerikler

Yorum Gönder

Email adresiniz yayınlanmayacak. İşaretleri alanları doldurmak zorunludur.

1 + nine =

Paylaşım