İTÜ ARI Teknokent’te Kasım’da Neler Oldu? 2 dakikada okunabilir

İTÜ ARI Teknokent’te Kasım ayında #sosyalteknokentli‘leri bir araya getiren etkinliklerin yanı sıra bu yıl sekincisi düzenlenen Big Bang Start-up Challenge’dan haberleri sizler için derledik!

5 Kasım – İTÜ Çekirdek Alumni Day

İTÜ Çekirdek girişimcilerimizde Alumni Day’de bir araya geldik!

6 Kasım – İTÜ Çekirdek İlk 5’te

İTÜ ARI Teknokent’in erken aşama kuluçka merkezi İTÜ Çekirdek, “Üniversite Kuluçka Merkezleri” dünya sıralamasında ilk 5’te yer aldı. Türkiye’yi dünyada temsil eden İTÜ Çekirdek, zirveyi dünyanın diğer en iyileri olan Setsquared, DMZ, YES!Delft ve PoliHub ile paylaşıyor.

19 Kasım – İTÜ ARI Teknokent “Olgun Aşama TGB Kategori İkincisi”

İTÜ ARI Teknokent olarak “Olgun Aşama TGB Kategorisi İkincisi” olduk. Gücümüze güç katan teknoloji firmalarımıza, girişimlerimize ve tüm paydaşlarımıza teşekkür ederiz.

19-20 Kasım “Yarın Çok Genç Olacak Projesi”

İçişleri Bakanlığımızın himayesinde “Yarın Çok Genç Olacak” projesi ile Van, Hakkari ve Ağrı illerinden bilime ve teknolojiye özendirmek amacıyla 180 öğrenci İTÜ ARI Teknokent’i ziyaret etti.

28 Kasım –  Big Bang Start-up Challenge

Dünyanın girişimcilere en fazla kaynak sağlanan etkinliği ‘Big Bang Start-up Challenge’ bu yıl yeni bir rekora imza attı. Big Bang’te sahneye çıkmaya hak kazanan 20 finalist ve fuayede yer alan bazı yarı finalist gruplar ile ikinci tur yatırımlarını alan İTÜ Çekirdek girişimleriyle birlikte 52 milyon TL’lik ödül, nakit ve yatırıma ulaşılarak; bir önceki yıl dağıtılan kaynak ikiye katlandı. 52 milyon TL’nin yaklaşık 48 milyon TL’si yatırım olarak girişimcilerle buluşurken, 2019 Türkiye girişimcilik ekosisteminin ilk 3 çeyreğinde alınan yatırımın yarısının; yalnızca bir gecede dağıtılması da Big Bang’in gücünü gösterdi. Sahneye çıkan 20 finalist arasından en çok desteği alan ilk üç girişim Parxlab, Sensemore ve Earnado oldu.

Big Bang Start-up Challenge’ı izlemek için: https://www.facebook.com/itucekirdek/videos/3020267857986686/

29 Kasım – EuroAsian Startup Award’ta Bölge Birincisi İTÜ Çekirdek

Avrasya ülkelerinin dahil olarak, 20 farklı kategoride yarıştığı EuroAsian Startup Awards’ta “en iyi hızlandırıcı/kuluçka kategorisinde” İTÜ Çekirdek bölge birincisi oldu. İTÜ Çekirdek’in şimdiki hedefi Global Startup Awards’ta dünya birincisi olmak! 

Gelişmelerimizden ve etkinliklerimizden haberdar olmak için sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz!

 

 

 

 

Benzer İçerikler

Yorum Gönder

Email adresiniz yayınlanmayacak. İşaretleri alanları doldurmak zorunludur.

4 × five =

Paylaşım