İTÜ ARI Teknokent’te Ekim’de Neler Oldu? 4 dakikada okunabilir

İTÜ ARI Teknokent’te Ekim ayında #sosyalteknokentli‘leri bir araya getiren ziyaretleri, etkinlikleri, fuarları, workshopları ve seminerleri sizler için derledik! #sosyalteknokentliler bu ayda birbirinden özel etkinliklerde bir araya geldi.

2 Ekim – İTÜ Çekirdek Demoday

Türkiye’nin önde gelen yatırımcı, melek yatırım ağları ve VC’lerin yer aldığı Demoday’de 15 İTÜ Çekirdek girişimi yatırımcıların karşısına çıktı.

2 Ekim- Güney Kore Ticaret Heyeti’nin Ziyareti 

Kore Ticaret Ajansı ile birlikte organize edilen etkinlikte, Güney Kore’den gelen Ticaret Heyeti İTÜ ARI teknokent ve faaliyetleri hakkında bilgi alıp İTÜ ARI Teknokentli firmalarla görüştü.


3 Ekim – İTÜ Çekirdek EuroAsian Startup Awards Turkey’de Best Accelerator/Incubator Program Ödülü

İTÜ Çekirdek desteklerinizle başarılarına bir yenisini ekledi! EuroAsian Startup Awards Turkey’de Best Accelerator/Incubator Program kategorisinde ödül aldık! EuroAsian Startup Awards’da ikinci aşamada bölge oylamasında Best Accelerator/Incubator Program kategorisinde bir kez daha desteğinizi bekliyoruz! Oyla İTÜ Çekirdek’e: https://bit.ly/2BY2XL1


3 Ekim – İTÜ Magnet Art Tech Talks: Yaratıcı Endüstriler

Standart İstanbul Kurucu Ortağı ve Küratör Begüm Alkoçlar moderatörlüğünde, British Council, Arts Manager’ı Cansu Ataman Bilgiç ile gerçekleştirdiğimiz Art Tech Talks #4 etkinliğimiz İTÜ Magnet’te gerçekleşti. Etkinlikte yaratıcı endüstrilerin sanat ve teknoloji üzerindeki etkilerinden bahseden konuklarımız, etkinlik sonunda katılımcıların sorularını yanıtladı.


4 Ekim – İTÜ Magnet’te “Kısa Bi’ Mola”

İTÜ Magnetlilere özel hazırladığımız etkinliğimiz ile her hafta Cuma 15.00-15.30 saatleri arasında “Kısa Bir Mola”da bir araya geliyoruz! İTÜ Magnet kısa film etkinlikleri 4 Ekim Cuma günü “Narcocorrido” filmiyle başladı.


15 Ekim- KVKK Semineri

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu semineri, Avukat Özlem Sezgin’in sunumuyla İTÜ ARI Teknokent’te #öğrenenteknokentli’leri bir araya getirdi.  Kişisel verilerin korunması kanunu kapsamında veri sorumlularınca yerine getirilmesi gereken yükümlülükler, uyum süreçleri kapsamında dikkat edilmesi gereken hususlara ilişkin veri sorumluluklarının bilgilendirilmesi amaçlandığı seminerde;

  • Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında kişisel veri işleyen gerçek ve tüzel kişilerin yükümlülükleri,
  • Kurul tarafından verilmiş kararlar ve yayınlanan rehberler ışığında uyum sürecinde dikkat edilmesi gereken hususlar,
  • Veri envanteri hazırlanırken ya da güncellerken dikkat edilecek hususlar,

Konularına değinildi.


 17 Ekim – Teknoloji Sohbetleri: Kuantum Makine Öğrenmesi

İTÜ Magnet’te Teknoloji Sohbetleri kapsamında “Kuantum Makine Öğrenmesi” seminerimiz Şaban Dalama’nın sunumuyla gerçekleşti. Şaban Dalama: “Makine öğrenmesi, yapay zekanın bir alt çalışma grubudur. Temelde, yazılım ağırlıklı çalışan bir yönetimdir. Buradaki hedef elimizdeki verilerden herhangi bir programlama yapmadan bilgisayarın bir şeyler öğrenmesini sağlamak. Yeni durumlarda da bilgisayarın öğrendiği bu verileri kullanmasıdır.”


 22 Ekim – Porselen Boyama Atölyesi

Buf Seramik’den Burcu Kaya eşliğinde İTÜ Magnet’te Porselen Boyama Atölyesi ile #sosyalteknokentli’ler bir araya geldik.


23 Ekim – Webrazzi Summit

Webrazzi Summit konferansında İTÜ Çekirdek girişimcilerinden image4io, Avokadio, Fabrikatör, Tekstilde Dijitalleşme ve Sanal Gerçeklik Teknolojileri, PİN, 34con, Missafir, Moritoys, Pollective ve Ludens Roboadvisory ile yer aldık.


23- 24 Ekim 4. Ar-Ge ve İnovasyon Zirvesi ve Sergisi

İTÜ ARI Teknokent olarak 4. Ar-Ge & İnovasyon Zirvesi’nde  İTÜ Çekirdek girişimcilerimizden İhracatYap, Hextech Green, Fark Endüstri, Fitchef, laser.com, Winergy ve Pla Move ile yer aldık.


30 – 31 Ekim TET Proje Pazarı (Smart Future World Expo)

İTÜ Çekirdek girişimcilerimizden Fitchef, Waste Heros ve Meşk ile 30 – 31 Ekim tarihlerinde gerçekleşen TET Proje Pazarı’nda (Smart Future World Expo) yer aldık.  


Gelişmelerden ve etkinliklerimizden haberdar olmak için sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz!

   Benzer İçerikler

Yorum Gönder

Email adresiniz yayınlanmayacak. İşaretleri alanları doldurmak zorunludur.

sixteen − four =

Paylaşım