EleCreate Aydınlatma Verimliliğini Arttırmayı Hedefliyor 2 dakikada okunabilir

 

ARI 6 – Enerji Teknokenti’nde faaliyet gösteren Elecreate firması, geliştirdiği CP-Light Kablosuz Otomasyon Sistemi ile aydınlatma verimliliğini arttırmayı hedefliyor.

CP-Light Sistemi, yüksek aydınlatma kalitesini, yüksek enerji tasarrufu ile sağlayarak maliyetleri azaltmakta ve üretkenliği arttırmaktadır. Aydınlatma enerji tüketiminde %75 tasarruf sağlayarak salınımını da düşürmektedir.

Aydınlatma sistemi bütün binalarda en çok enerji tüketen birim olması nedeniyle, otomatik kontrol aydınlatma sistemi olmayan binalarda yanlış kullanımlardan dolayı enerji kayıpları oluşmaktadır. Bu kayıpları önlemeyi amaçlayan CP Light Sistemi, önceden tasarlanmış otomatik senaryoya göre kontrol edilir ve bu senaryo; hareket kontrolü, varlık kontrolü, zaman ayarlı kontrol, Işık seviyesi kontrolü, gün ışığı kompanzasyonu, bakım dimlemesi ve manuel kontrol gibi sensör ve seçeneklerle belirlenir.

Ayrıca, istenildiğinde kullanıcılara web tabanlı arayüz üzerinden akıllı telefonlar, tabletler ve bilgisayarlar üzerinden erişim sağlanarak manuel kontrol imkanı tanınmaktadır. Otomatik Senaryo, kullanıcılar tarafından sisteme kullanıcı adı ve şifre ile erişim sağlanarak kolaylıkla oluşturulabilmektedir. Arayüz üzerinde, yeni ışık veya sensör eklenebilir, ışıklar grup haline getirilebilir ve istenilen sensörlerle ilişkilendirilebilir. Ayrıca arayüzde eklenebilen zamanlanmış görevler ile ışıkların çalışma zamanları programlanabilir. Her bir ışığın, çalışma süresi, sensör devreye girme zamanı gibi detaylı bilgiler sisteme kaydedilebilir ve istenildiğinde rapor halinde çıktı alınabilir.

Sistem içindeki modüller kablosuz haberleştiği için her hangi bir data hattı gereksinimi bulunmamaktadır. Her modülün adresi üretim sürecinde yüklenmiş olup, üzerindeki etiket ve barkodda yer almaktadır. Bir aydınlatma armatürünü veya sensörü otomasyon sistemine dahil etmek için ilgili modüle bağlamak ve üzerindeki adresi planda ilgili konuma kaydetmek yeterlidir.

Bulut Sistemi (CP Cloud) ile kurulum sonrası ihtiyaç duyulduğunda senaryoda ya da ışık gruplandırmasında değişiklik yapmak da mümkündür. Sahada her hangi bir cihaz montajı ve değişikliğine ihtiyaç olmaksızın CP-Cloud sistemine kullanıcı hesabı ile erişilerek ilgili ayarlar yapılabilmektedir.

Benzer İçerikler

Yorum Gönder

Email adresiniz yayınlanmayacak. İşaretleri alanları doldurmak zorunludur.

four × three =

Paylaşım