Çığır Açan Yapay Zekâ Ürünleri: Tarentum 1 dakikada okunabilir

2017 yılında kurulan ve yapay zeka temelli çözümler üreten, İTÜ ARI Teknokent firmalarımızdan Tarentum, geliştirdiği teknolojiler ile farklı sektörlerde geleneksel analitiklerin ötesine geçip veriler üzerinden değer yaratmayı hedefliyor. Birçok alanda proje bazlı çalışmalar yürüten Tarentum’un, Wind Suite ve UAhero isimli iki ürünü bulunuyor. .

Wind Suite, yapay zekâ kullanarak enerji yatırımcılarının gelirlerini maksimize etmelerini sağlıyor. Kestirimci bakım, varlık yönetimi ve üretim tahmin modüllerini tek bir platformda sunan ürün, herhangi ilave donanım ihtiyacı olmadan hızlı bir şekilde devreye alınabiliyor.

UAhero ise, mobil uygulama pazarlama optimizasyonunda kullanılıyor. Dijital pazarlama sektörünün hızlı değişen mekanikleri, sayısız veri kaynakları ve reklam kanalları mobil uygulama geliştiricilerinin ve performans pazarlamacıların doğru kullanıcıyı kazanmasını giderek zorlaştırırken, Tarentum’un bu ürünü, kullanıcı edinme kampanyalarının karlılığını artırmayı amaçlıyor. UAhero, ayrıca farklı reklam kanallarından ve mobil ölçümleme partnerlerinden gelen verilerin bir arada görülebildiği raporlama ekranı ve son kullanıcı tarafından kontrol edilebilen yapay zeka bazlı optimizasyon önerileriyle de kullanıcılara zaman ve efor kazandırıyor.

Beyin göçünün en yoğun olduğu dönemde, tersine göçle Türkiye’de kurulan Tarentum, Clean-Tech ve Ad-Tech ürünleriyle önce Türkiye ve EMEA bölgesinde, daha sonra da globalde yapay zekâ yetkinliğini öne çıkararak tercih edilen çözüm ortağı olma hedefiyle çalışmalarına devam ediyor.

Tarentum’un web sitesine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Yorum Gönder

Email adresiniz yayınlanmayacak. İşaretleri alanları doldurmak zorunludur.

1 × five =

Paylaşım