Yapı Kredi Teknoloji’ye Ödül 1 dakikada okunabilir

Yapı Kredi Teknoloji, İTÜ ARI Teknokent’te geliştirdiği satış ve finansal analiz amaçlı yapay öğrenme projesi FOCA ile ‘EFMA Accenture Bankacılık Ayın İnovasyonu Ödülü’nün sahibi oldu!

Yapı Kredi, böylece teknoloji dünyasının önde gelen organizasyonlarından EFMA Accenture Dağıtım ve Pazarlama İnovasyonu Ödülleri’nde de finale kalmaya hak kazanmış oldu.

Yapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı Cahit Erdoğan, bankacılık sektöründeki en yenilikçi projeleri küresel düzeyde belirlemeyi amaçlayan EFMA’dan alınan ödülle ilgili şu değerlendirmede bulundu: “…Temelinde doğal dil işleme ve makine öğrenmesi gibi farklı yapay zeka teknolojileri bulunan FOCA projemizle kurumsal, ticari ve KOBİ bankacılığı kapsamında şirketlerin finansal belgelerini işleyerek finansal analizin otomasyonunu gerçekleştirdik. Öncesinde bir finansal analist tarafından bir firmanın analizinin yapılması günler sürerken, bu proje sonucunda sadece birkaç saniyede firmanın finansal analiz aşaması tamamlanıyor. Haziran ayından günümüze, toplam 177.000 kurumsal, ticari ve KOBİ şirketinin finansal analizi bu proje kapsamında tamamlandı. EFMA ve Accenture’ın dünya çapında en iyi uygulamaları yaygınlaştırmak ve paylaşmak amacıyla gerçekleştirdiği aylık değerlendirmede küresel düzeyde birçok inovasyonun arasından seçildiğimiz için mutluyuz. Yapı Kredi olarak yapay zeka teknolojilerine yatırım yapmaya, müşterilerimize farklı bir deneyim yaşatmaya devam edeceğiz.’’

Benzer İçerikler

Yorum Gönder

Email adresiniz yayınlanmayacak. İşaretleri alanları doldurmak zorunludur.

eleven − two =

Paylaşım