Kalite Kontrol Sorunları Isra Vision ile Azalıyor

Alanında dünyanın en iyilerinden olan Isra Vision, İTÜ ARI Teknokent’te geliştirdiği endüstriyel görüntü işleme ürünleriyle pek çok endüstrinin kalite kontrol problemlerinden kaynaklı sorunlarını azaltarak, üretim aşamalarını iyileştiriyor.

ISRA VISION VISTEK yapay görme teknolojisinin farklı alanlarında; endüstriyel otomasyon, insan merkezli uygulamalar , sağlık sektörü, multimedia – kullanıcı etkileşimi ve pazarlama gibi, araştırma & geliştirme aktiviteleri gerçekleştirmektedir. Bunlara örnek olan çalışmaları şunlardır;

Dem@Care

Dem@Care projesinin amacı, yaşlılığa bağlı zihinsel rahatsızlıkları olan insanlara ve bu insanların bakımından sorumlu sağlık personeline kişisel sağlık hizmetleri sağlayan bir sistem geliştirmektedir.

ViCoMo

ViCoMo Projesi (Visual Context Modeling), birden çok kameradan alınan video verilerinin gelişmiş video analizi ve anlamlandırma algoritmaları yardımıyla işlenmesiyle ilişkilidir.

VIPSafe

ViPSafe Projesi’nin amacı, otomatik görsel izleme yoluyla hastaların güvenliğini iyileştirmektir.

Jade

JADE projesi, çevresel zeka teknolojilerinin en vaatkar alanları olarak görülen, sağlıklı yaşlanmaya yardım, bağımsız yaşam ve uzaktan bakım gibi yeni gelişen alanlarda ortak bir araştırma gündemi ve eylem planı oluşturmayı ve geliştirmeyi hedeflemektedir.

3DScan

Projede, cam gibi saydam ve metal yüzeylerin ve ayna gibi yansımalı cisimlerin üç boyutlu taranması üzerine araştırmalar yapılmış, bu tekniği kullanan üç boyutlu cisimleri temas etmeden tarayan endüstriyel bir 3D tarayıcı yapılması hedeflenmiştir.

ViSMos

Bu proje ile otomatik olarak mozaik dizgi yapabilen kameralı bir robotik sistem geliştirilmesi hedeflenmiştir.

Benzer İçerikler

Yorum Gönder

Email adresiniz yayınlanmayacak. İşaretleri alanları doldurmak zorunludur.

Paylaşım