GRM Bilişim, Türkiye’deki çok katlı yapılara, köprülere, barajlara ve viyadüklere deprem erken uyarı ve yapı sağlığı izleme sistemleri kuruyor.

2016 yılından bu yana, Türkiye temsilciğini yaptığımız Kinemetrics firması, 46 yıldır, depremlerin, volkan aktivitelerinin, tsunamilerin ve nükleer patlamaların izlenmesi için ihtiyaç duyulan cihaz ve ekipmanları üretirken, bir yandan da küresel, bölgesel ve yerel ölçekte meydana gelen bu olayların, kurum ve kuruluşların tarafından doğru bir şekilde algılanması ve anlaşılması için çalışmalar yapmaktadır. Deprem aktivitelerini izlemenin yanısıra, bu aktivitelere karşın, sivil yapıların, barajların, köprülerin, viyadüklerin ve enerji santrallerinin (nükleer dahil) verdiği tepkiyi izlemek için de cihaz ve ekipmanlar üretmektedir.

Kinemetrics, sismik ağ ve array kurulmasında, sivil yapı, köprü, baraj, enerji santrallerinin izlenmesinde yenilikçi ürün ve çözümler sağlayarak, 40 yılı aşkın bir süredir, deprem enstrümantasyonunda liderliğini devam ettirmektedir. Kinemetrics, yüksek kaliteli ürünleri ve üstün güvenilirliği ile, müşteri hizmet ve memnuniyetine büyük önem vermektedir.

Kinemetrics, KMIOSS ile dünya genelinde, insan yaşamının, sermaye varlıklarının, kritik yapı ve altyapı yatırımlarının korunmasına yönelik, sismik ve yapı sağlığı izleme sistemleri konularında uzman, geo-bilimciler, deprem mühendisleri ve bilgi teknolojileri uzmanlarından oluşan çok disiplinli bir ekiple, kapsamlı hizmetler vermektedir.

Bu kapsamda;

 1. Sismik ve kuvvetli yer hareketi ağları
 2. Petrol, doğal gaz ve jeotermal endüstrisi için mikro-deprem izleme sistemleri
 3. Sismik tehlike ve risk tahmini
 4. Mikrobölgeleme ve ortam titreşimi çalışmaları
 5. Kayıp tahmini
 6. CBS tabanlı bina ve altyapı envanteri
 7. Yapı sağlığı izlemesi
 8. Hızlı tahmin ve kritik bilgi paylaşımı
 9. Yedekli ve ayrık veri görüntüleme merkezleri
 10. Acil müdehale planlaması
 11. Kablolu deniz tabanı izleme sistemi
 12. Nükleer enerji santralleri izlemesi
 13. Enerji santralleri izlemesi
 14. Nükleer antlaşma doğrulaması
 15. Volkan aktivite izleme sistemleri
 16. Sismik ve kuvvetli yer hareketi ağ operasyonları
 17. Titreşim etki tahmin ve izlemesi
 18. Baraj sağlığı ve güvenliği

Benzer İçerikler

Yorum Gönder

Email adresiniz yayınlanmayacak. İşaretleri alanları doldurmak zorunludur.

Paylaşım